دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز دانشجو


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١١٧٤٧

تاریخ:1397/09/16پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز دانشجو

استاندار هرمزگان با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو را به تمامی دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذر از روزهای ماندگار در تاریخ ایران است. روزی که در آن دانشجویان عزیز در سال 1332 در راه مقابله با استکبار و دفاع از استقلال این سرزمین جان خود را فدا نمودند.

دانشجویان به عنوان قشر آگاه و بیدار جامعه همواره منادی آزادی و استقلال کشورمان بوده اند که اوج آن در دوران انقلاب اسلامی به منصه ظهور رسید و دانشجویان از ارکان تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی بودند.

با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دور تازه ای از فعالیت های دانشجویان شکل گرفت و در چهار دهه اخیر شاهد پیشگامی و نقش آفرینی بسیار گسترده قشر دانشجو در راه آبادانی، توسعه و پیشرفت این سرزمین بوده ایم.

ایران اسلامی در طول 40 سال گذشته رشد قابل توجه کمی و کیفی در عرصه علمی و دانشگاهی را تجربه نموده است و امروز کشورمان از کشورهای برتر دنیا در زمینه تولید علم محسوب می شود که بخش عمده ای از این موفقیت ها مرهون تلاش علمی دانشجویان نخبه و توانمند ایران است.

دوران دانشجویی، دوره ای بسیار مهم در زندگی افراد است که فرد دانشجو را جهت فعالیت موثر و قبول مسئولیت های مهم در جامعه آماده می نماید و بنابراین باید نسبت به دغدغه های دانشجویان توجه بسیاری داشته باشیم و تحقق مطالبات آنان را در اولویت قرار دهیم.

بدون شک هرچه قدر بتوانیم شرایط مناسبی را جهت تحصیل و فعالیت دانشجویان فراهم کنیم، به ساختن آینده ای درخشان برای جامعه خود کمک کرده ایم و این امر بیانگر جایگاه بسیار با اهمیت قشر دانشجو در جهت رشد و تعالی جامعه است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو را به تمامی دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم دانشجویان عزیز کشورمان در عرصه های مختلف موفق و موید باشند.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ١١٧٤٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.