سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > سلامت و امنیت غذایی دانش آموزان در اولویت آموزش و پرورش باشد/ضرورت تکمیل و تجهیز مدارس


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٧٤٣

تاریخ:1397/09/15


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
سلامت و امنیت غذایی دانش آموزان در اولویت آموزش و پرورش باشد/ضرورت تکمیل و تجهیز مدارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: تکمیل و تجهیز نسبت به احداث مدرسه جدید ضرورت بیشتری دارد و به عبارت دیگر یک مدرسه کامل و مجهز به صد مدرسه نیمه کاره و ناقص ارجحیت دارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان هرمزگان، عنوان کرد: مشکلات مدارس از قبیل عدم لوله کشی آب، نبود آبخوری و غیره در دو بخش شهر و روستا با محوریت فرمانداری ها پیگیری و مرتفع گردد.

وی تاکید کرد: دستگاه های مربوطه همچون شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، آموزش و پرورش و فرمانداری ها در زمینه تکمیل و تجهیز مدارس استان اقدامات لازم را هر چه سریع تر انجام دهند و نتیجه را در اختیار این کارگروه قرار دهند.

اکرمی توجه به سلامت دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز کشور را یکی از ضرورت ها دانست و عنوان کرد: آموزش و پرورش باید سلامت و امنیت غذایی دانش آموزان را یکی از اولويت های خود قرار دهد و در تمامی مقاطع بر عملکرد مدارس در این خصوص نظارت داشته باشد.

اکرمی اضافه کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان باید در مورد سلامت دانش آموزان همکاری همیشگی و مستمري با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به وجود آلودگی پدیکولوز(شپش) در مدارس استان، گفت: آمار بالای وجود آلودگی دانش آموزان به پدیکولوز در برخی از شهرستان های هرمزگان غیرقابل قبول است.

وی تاکید کرد: آلودگی پدیکولوز (شپش) دانش آموزان از جمله مواردی است که نیاز به فرهنگ سازی و آموزش خانواده ها دارد و کوتاهی در این خصوص قابل پذیرش نیست.

اکرمی اضافه کرد: بايد برای کاهش آثار و حتی ریشه کنی آلودگی پدیکولوز در میان دانش آموزان هرمزگانی تمهیداتی مناسب و کاربردی اتخاذ شود.

شماره خبر : ١١٧٤٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.