سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > جلسه آموزشی توجيهی وظايف كارشناسان هيات های تطبيق بخش و روستا در هرمزگان برگزار شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٧٠٥

تاریخ:1397/09/13


مديركل امور روستايی و شوراهای استانداری هرمزگان:
جلسه آموزشی توجيهی وظايف كارشناسان هيات های تطبيق بخش و روستا در هرمزگان برگزار شد

مديركل امور روستايی و شوراهای استانداری هرمزگان از برگزاری اولين جلسه آموزشی توجيهی وظايف كارشناسان هيات های تطبيق بخش و روستا در هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی سالاری با اشاره به برگزاری اولين جلسه آموزشی توجيهی وظايف كارشناسان هيات های تطبيق بخش و روستا در هرمزگان، عنوان کرد: اين كارگاه با حضور كليه كارشناسان هيات هاي تطبيق هر بخش  در استان در استانداری برگزار شد.

وی ادامه داد: بر اساس ماده 80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور، مصوبات شوراهاي اسلامي روستا  پس از تاييد هيات تطبيق قابل اجرا خواهد بود.

مديركل امور روستايی و شوراهای استانداری هرمزگان افزود: با هدف جلوگيري از تصويب مصوبات مغاير با قانون و خارج از حدود اختيارات  توسط شوراي اسلامي روستا، مصوبات اين شورا قبل از اجرايي شدن بايد به تاييد هيات تطبيق برسند.

سالاری بیان داشت: هیأت مذکور با دقت نظر کامل به بررسی مصوبات شوراهای اسلامی بپردازد و روح حاکم بر این مصوبات را استخراج و اعلام نمایند و موظف هستند که از تصویب مصوباتی که خلاف شرع و قانون هستند جلوگیری کنند و با توجه با اینکه هیأت تطبیق مصوبات در روستا و بخش تشكيل گرديده است، باید از این ظرفیت به بهترین نحو ممکن در اداره امور و توسعه روستاها استفاده شود.

شماره خبر : ١١٧٠٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.