سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > مراسم بزرگداشت 16 آذر باید ماهیت دانشجویی داشته باشد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٧٠٣

تاریخ:1397/09/13


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
مراسم بزرگداشت 16 آذر باید ماهیت دانشجویی داشته باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه مراسم 16 آذر باید ماهیت دانشجویی و نه دانشگاهی داشته باشد، گفت: دانشگاه ها نباید متولی برگزاری بزرگداشت روز 16 آذر باشند بلکه باید ماهیت دانشجویی این روز با نقش پذیری دانشجویان حفظ شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در جلسه کمیسیون دانشجویی استان هرمزگان، عنوان کرد: روز 16 آذر به نام روز دانشجو و نه دانشگاه است و باید نقش دانشجویان در برگزاری مراسمات این روز پرنگ تر شود.

وی بر ارتباط بیشتر روساي دانشگاه ها با دانشجویان تاکید کرد و بیان داشت: روساي دانشگاه های استان باید روابط بهتر و بیشتری با دانشجویان داشته باشند تا دانشجو بتواند به واسطه این رابطه مسائل و مشکلات خود را در یک فضای مناسب منتقل کند.

اکرمی اضافه کرد: دانشجو زمانی که بداند مسئولان دانشگاه پیگیر رفع مسائل آنها هستند و تمامی تلاش خود را در این مسیر انجام می دهند، مطمئنا آنها نیز در زمینه رفع مشکلات همراه دانشگاه خواهند شد.

وی تاکید کرد: تا زمانی که ارتباط مناسبی میان دانشجویان و مسئولان به ویژه روساي دانشگاه شکل نگیرد، نمی توان از دانشجو توقع درک مسائل مربوط به دانشگاه را داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه ایجاد ارتباط دو طرفه میان روساي دانشگاه ها با دانشجویان تاثیرات مثبتی در تربیت و حتی آموزش این قشر جوان جامعه دارد، افزود: با ارتباط گیری دو سوی علاوه بر بررسی مسائل و مشکلات مربوط به دانشجویان می توان آنها را در بسیاری از امور رهنمایی و همراهی کرد.

وی از عدم ارزیابی صحیح و جامع از اساتید دانشگاهی در دانشگاه ها گلایه کرد و گفت: اینکه هر استادی که به دانشجویان آسان بگیرد و نمره بدهد، در ارزیابی نمره بالای کسب کند صحیح نیست زیرا این گونه اساتید هستند که بزرگترین ضربه را به آینده کشور میزنند.

اکرمی تصریح کرد: این گونه اساتید موجب رواج بی سوادی با وجود مدارک بالا در افراد می شوند و بزرگترین خیانت را اول به دانشجویان و بعد به آینده کشور می کنند.

وی تاکید کرد: بايد تهدیداتی اتخاذ شود تا ارزیابی اساتید دانشگاه با توجه به سواد دانشجو و خروجی کلاس آنها انجام گیرد و نه تنها از طریق دانشجو، زیرا دانشجو برای راحتی خود از استادی تعریف خواهد کرد که بیشترین نمره غیر منصفانه را از آن گرفته است.

شماره خبر : ١١٧٠٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.