آخرین اخبار
اخبار > نوزدهمين هفته استاني پژوهش و فناوري در هرمزگان برگزار می شود/لزوم اجراي طرح هاي غني پژوهشي در حوزه هاي اقتصادي


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٦٩٢

تاریخ:1397/09/12


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان:
نوزدهمين هفته استاني پژوهش و فناوري در هرمزگان برگزار می شود/لزوم اجراي طرح هاي غني پژوهشي در حوزه هاي اقتصادي

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: نوزدهمين هفته استاني پژوهش و فناوري با هدف معرفي آخرين دستاوردهاي پژوهشي و تجليل از پژوهشگران و فن آوران برتر استان در بندرعباس برگزار می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در جلسه كارگروه تخصصي آموزش ، پژوهش، فناوري و نوآوري استان هرمزگان، عنوان كرد: پژوهش امري بسيار مهم و راهبردي است كه در صورت كاربردي بودن مي تواند در شناسايي ريشه يابي و حل بسياري از مسائل و مشكلات مختلف جامعه موثر واقع گردد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به برگزاري نوزدهمين هفته استاني پژوهش و فناوري در استان، تصريح كرد: نوزدهمين هفته استاني پژوهش و فناوري با هدف ترويج فرهنگ پژوهش و فناوري ، ارتقاء جايگاه پژوهش و فناوري ، تشويق و ترغيب فناوران استان به توليد بيشتر علم و فناوري ، شناسايي و عرضه يافت هاي پژوهشي و فناوري استان و معرفي آنها در سطح استاني و ملي و برقراري ارتباط سازنده ميان پژوهشگران و فناوران و ايجاد فضاي تعاملي براي آشنايي فعالان عرصه هاي پژوهشي و فناوري با يكديگر از بيست و چهارم تا سي ام آذرماه در شهر بندرعباس برگزار مي شود.

حيدري خاطرنشان كرد: نواختن زنگ پژوهش در مدارس استان، برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش و فناوري، برگزاري جشنواره تجليل از برگزيدگان پژوهش و فناوري استان، برگزاري نشست هاي تخصصي و سمينارهاي پژوهشي و علمي از جمله برنامه هاي ديگري است كه همزمان با نوزدهمين هفته استاني پژوهش و فناوري در استان برگزار مي شود.

رئيس كارگروه تخصصي آموزش ، پژوهش، فناوري و نوآوري استان هرمزگان با تاكيد بر تمركز طرح هاي پژوهشي بر چند موضوع شاخص، تصريح كرد: كارهاي پژوهشي بايد متمركز بر روي چند طرح شاخص و اثر گذار باشد تا پس از عملياتي شدن شاهد خروجي مناسبي از آنها باشيم و آثار اجراي اين طرح ها در جامعه براي عموم نيز مشهود باشد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت انجام پژوهش هاي غني و نو در حوزه اقتصادي، عنوان كرد: انجام طرح هاي پژوهشي غني و پربار در حوزه هاي اقتصادي استان براي شناسايي ظرفيت ها و چالش ها پيش روي اين حوزه جهت تسريع در دست يابي به اهداف مورد نظر با ارائه راهكار هاي علمي از اهميت بالايي برخوردار است.

وي گفت: با توجه به اهميت و جايگاه كارگروه تخصصي آموزش ، پژوهش، فناوري و نوآوري استان روساي دانشگاه هاي استان شخصاً در جلسات براي تخاذ تصميمات عملياتي شركت كنند.

حيدري عنوان كرد: با توجه به نزديكي به زمان برگزاري نوزدهمين جشنواره استاني پژوهش و فناوري تمامي مقدمات برگزاري باشكوه اين هفته فراهم و تمامی دستگاه هاي اجرايي با دبيرخانه مركزي برگزاري اين همايش همكاري نزديكي داشته باشند.

رئيس كارگروه تخصصي آموزش ، پژوهش، فناوري و نوآوري استان گفت: انجام طرح هاي پژوهشي به صورت كتابخانه اي ديگر اثر بخش نيست و اين طرح ها بايد با روش هاي نوين و به صورت كاربردي و توسط اهل فن به مرحله اجرا در آيد تا شاهد خروجي مناسبي از آنها باشيم.

شماره خبر : ١١٦٩٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.