آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی معلولین


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٦٧٨

تاریخ:1397/09/12پیام استاندار هرمزگان به مناسبت روز جهانی معلولین

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن دوازدهم آذر ماه روز جهانی معلولین را به جامعه معلولان کشورمان به ویژه معلولین شریف استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در متن پیام دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی معلولین فرصت مناسبی است تا بتوانیم از جنبه های مختلف به این موضوع مهم و توانایی ها و نیازهای این قشر از جامعه بپردازیم.

جامعه معلولان از توانایی های متعددی برخوردار است و توانسته اند این توانمندی ها را در عرصه های مختلف به منصه ظهور برسانند و به همگان نشان دهند که با قدرت اراده می توان هر نوع محدودیتی را از میان برداشت.

معلولان از حقوق قانونی خاصی برخوردار هستند که این حقوق باید مورد توجه قرار گرفته تا شرایط بهتری برای زندگی معلولین در جامعه فراهم شود.

مناسب سازی محیط شهرها جهت تردد و استفاده معلولان از امکانات مختلف، استخدام معلولین در ادارات و دستگاه های اجرایی جهت کمک به اشتغال آنان، کمک به اجرای طرح های کارآفرینی برای معلولان و در نظر گرفتن بسته های حمایتی ویژه در حوزه نیازهای درمانی و پزشکی معلولین از جمله حقوق صریح این جامعه محسوب می شود که ما مسئولان موظف به اجرای آنها هستیم.

جامعه معلولین در استان هرمزگان همچون دیگر نقاط کشور توانسته در حوزه های مختلف، توانایی های خود را بروز دهد و حمایت از معلولان از اولویت های مهم در سیاست های اجرایی استان هرمزگان محسوب می شود.

مجموعه مدیریت عالی استان هرمزگان تلاش می نماید که خواسته های به حق معلولین عزیز این استان را جامه عمل بپوشاند و شرایط بهتر و مناسب تری را برای زندگی معلولان در هرمزگان فراهم نماید.

اینجانب فرارسیدن دوازدهم آذر ماه روز جهانی معلولین را به جامعه معلولان کشورمان به ویژه معلولین شریف استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و ضمن آرزوی توفیق برای این بزرگواران، امیدوارم بتوانیم گام های موثری در راستای خدمت به جامعه معلولان برداریم.

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ١١٦٧٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.