چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > اختیارات لازم جهت اجرای طرح توسعه سواحل مکران به استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان واگذار شود/لزوم تشکیل سازمانی چابک برای سياستگذاری و نظارت بر توسعه سواحل مكران


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٦٧٤

تاریخ:1397/09/11


استاندار هرمزگان در نشست تخصصی چشم انداز توسعه سواحل مكران:
اختیارات لازم جهت اجرای طرح توسعه سواحل مکران به استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان واگذار شود/لزوم تشکیل سازمانی چابک برای سياستگذاری و نظارت بر توسعه سواحل مكران

استاندار هرمزگان گفت: براى پيشبرد امر مهم و ارزشمند توسعه سواحل مكران بايد سازمانی چابک براى سياستگذاری و نظارت در سطح ملی تشكيل شود و وظايف این سازمان در سطح اجرایی به استانداران هرمزگان و سيستان و بلوچستان تفويض شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست تخصصى چشم انداز توسعه سواحل مكران که در محل مركز بررسی هاى استراتژيک رياست جمهوری برگزار شد، عنوان کرد: در ابتدا بايد تحليل كنيم كه هدف از توسعه سواحل مكران چيست و آنگاه مدل توسعه را بر مبنای اين جهت گيری طراحی كنيم.

وی ادامه داد: هدف از اين توسعه فعال سازی و بهره گيری از قابليت ها و ظرفيت های بی نظير منطقه مكران در حوزه های گوناگون و از سوى ديگر عمران، آبادانی و رفع محروميت و ارتقای شاخص های رفاهی خود اين منطقه می باشد.

استاندار هرمزگان افزود: برای تحقق اين اهداف در فرآيند توسعه سواحل مكران به منظور پرهيز از تداخل و به هم ريختگی وظايف سازمان ها با يكديگر و جلوگيری از تعارضات سازمانی و موازی كاری ها، يك سازمان پشتيبان، چابك و كوچك اما موثر، طراح و پيگير برای راهبری امور در مركز تشكيل شود و وظايف اجرایی به مديريت استان ها واگذار شود و ضمن پرهيز از گسترش تشكيلات و هزينه تراشی های بی مورد با استفاده از ظرفيت اجرایی استان ها كه در تمام نقاط و سطوح دارای تشكيلات می باشند، به تمشيت و پيشبرد امور پرداخته شود.

همتی تصریح کرد: مشكل ما در استان ها برای تحقق اهداف پيش بينی شده كمبود "اختيارات" است نه كمبود سازمان و تشكيلات جديد، و اگر اختيارات لازم به استانداری و شورای برنامه ريزی و توسعه استان واگذار شود، فقط با پشت سرگذاشتن ده سال مى توان به سطحي از توسعه و اهداف دست يافت كه ديگر كشورها با صرف زمان و منابع بيشتری به آن دست يافته اند.

وی خاطرنشان کرد: پيشبرد امور با اين مدل پيشنهادی سبب خواهد شد، هزينه مالی اضافه و غيرضروری بر دولت تحميل نشود و نقش سازمان های موجود استانی و محلی در اين مدل برجسته خواهد بود و خود به خود از تقابل های جديد جلوگيری خواهد كرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان نیز در این نشست، بیان داشت: ما براى تحقق ايده مكران توسعه يافته نيازمند "ابزار" هستيم، اما اين ابزار لزوما تشكيلات و سازمان جديد نمی باشد و بيش از همه نيازمند طرح و برنامه مدون و پيشرفته هستيم.

رضا مدرس با اشاره به زحمات صورت گرفته به ويژه مطالعه طرح ويژه مكران توسط وزارت راه و شهرسازی، اضافه کرد: با انجام مطالعات مديريت يكپارچه مناطق ساحلی بستر برای آغاز جدی پروسه توسعه سواحل مكران آماده است و خواهان بهره گيری از ظرفيت های سازمانی موجود برای نقش آفرينی در اين روند تحول ساز هستیم.

شماره خبر : ١١٦٧٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.