شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > شفاف سازی قوانین و مقررات در راستای مبارزه مطلوب با قاچاق بسیار اثرگذار است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٣٩٩

تاریخ:1397/08/24


دکتر همتی در دیدار با رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
شفاف سازی قوانین و مقررات در راستای مبارزه مطلوب با قاچاق بسیار اثرگذار است

استاندار هرمزگان گفت: شفاف سازی قوانین و مقررات در راستای مبارزه مطلوب با قاچاق بسیار اثرگذار است و از مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا در این زمینه کمک و مسائدت لازم را داشته باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با بیان اینکه استان هرمزگان از هزار و 400 کیلومتر مرز آبی برخوردار است، عنوان کرد: این استان دارای 9 شهرستان ساحلی و 400 روستای ساحلی است که زندگی و تامین معیشت مردم ساکن در این مناطق از قدیم با صیادی و تجارت از طریا عجین بوده است.

وی ادامه داد: عملیات گسترده 60 درصد صادرات و واردات کالای کشور از طریق بنادر شهید رجایی و شهید باهنر در بندرعباس انجام می شود و از طریق بنادر و گمرکات این استان سالانه درآمدهای بسیاری وارد خزانه کشور می شود.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق باید هوشمندانه و هدفمند باشد، افزود: باید تلاش کنیم که با رفع مشکلات اقتصادی و ایجاد اشتغال، زمینه های قاچاق به حداقل برسد.

همتی تصریح کرد: شفاف سازی قوانین و مقررات در راستای مبارزه مطلوب با قاچاق بسیار اثرگذار است و از مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا در این زمینه کمک و مسائدت لازم را داشته باشد.

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز در این دیدار با اشاره به بازدید خود از بنادر و گمرکات شهید رجایی و شهید باهنر در بندرعباس، بیان داشت: فعالیت گسترده ای در زمینه صادرات و واردات کالا در هرمزگان در حال انجام است.

وی ادامه داد: خوشبختانه همگرایی بسیار خوبی میان مسئولان اجرایی، قضایی و نمایندگان هرمزگان در مجلس در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود دارد و اقدامات خوبی در این زمینه در هرمزگان صورت گرفته است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: هرمزگان استانی پیشتاز در عرصه مبارزه با قاچاق است و در این زمینه شاهد اتخاذ تدابیر مناسبی در بنادر و گمرکات هرمزگان هستیم.

شماره خبر : ١١٣٩٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.