دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان می تواند به عنوان قطب گردشگری در کشور مطرح شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٢٨٢

تاریخ:1397/08/15


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
هرمزگان می تواند به عنوان قطب گردشگری در کشور مطرح شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های بی نظیر استان هرمزگان در حوزه گردشگری و جذب توریست، گفت: با برنامه ریزی صحیح و همکاری همه جانبه می توان هرمزگان را به عنوان قطب گردشگری در کشور مطرح و به واسطه آن زمینه اشتغالزایی و درآمد پایدار استان را فراهم کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در نشست کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان، با اشاره به ظرفیت های بالای صنایع دستی و گردشگری استان، بیان داشت: برای توسعه صنایع دستی، بازارشناسی و بازاریابی از ارکان اساسی بشمار می آید و در این خصوص باید کار کارشناسی با حضور افراد خبره و متخصص انجام گیرد.

وی افزود: ایجاد بازارچه دائمی نقش مهمی در ترقی و توسعه صنایع دستی استان خواهد داشت و در این راستا لازم است که کمیته ویژه ای جهت ایجاد همکاری های دستگاه های ذیربط تشکیل شود.

مدرس با اشاره  به پتانسیل ها و ظرفیت های بی نظیر استان هرمزگان در حوزه گردشگری و جذب توریست، عنوان کرد: با برنامه ریزی  صحیح و همکاری همه جانبه می توانیم هرمزگان را به عنوان قطب گردشگری کشور مطرح کنیم و به واسطه آن زمینه اشتغالزایی و درآمد پایدار را فراهم کنیم چرا که امروزه در همه جوامع  اکوتوریسم از اهمیت بالایی برخوردار است و حتی کشورهای زیادی محور توسعه خود را بر صنعت گردشگری متمرکز کرده اند.

وی با ابراز خرسندی از حضور تورهای گردشگری و دریانوردی در استان، افزود: باید تمهیدات و هماهنگی های لازم صورت پذیرد تا ضمن بهره برداری بهتر از این فرصت ها، از آسیب های احتمالی به محیط زیست و گونه های منابع طبیعی جلوگیری شود.

مدرس یکی از آفات ایده های گردشگری استان را تکرار ایده ها دانست و گفت: یکی از آفت های ایده های گردشگری تکرار ایده ها است و این در حالی است که باید متناسب با ظرفیت های منطقه نسبت به پیاده سازی ایده ها اقدام کرد.

وی بر استفاده از ظرفیت رویدادهای استارت آپ در گردشگری تاکید کرد و افزود: همچنین استفاده از ظرفیت رویدادهای استارت آپ در توسعه گردشگری استان می تواند نقش موثری داشته باشد که باید آن را مورد توجه قرار داد.

شماره خبر : ١١٢٨٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.