دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > فرمانداران و شهرداران با استفاده ازظرفیت سواحل زمینه نشاط عمومی را فراهم سازند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٢٧٦

تاریخ:1397/08/14


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
فرمانداران و شهرداران با استفاده ازظرفیت سواحل زمینه نشاط عمومی را فراهم سازند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی استان موظف به ایجاد امکانات تفریحی و ورزشی در سواحل هستند و باید زمینه نشاط عمومی در سواحل استان را فراهم سازند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در جلسه ساماندهی امور سواحل استان هرمزگان، عنوان کرد: مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و گردشگری به همراه فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی استان زمینه فعالیت های ورزشی و تفریحی را برای مردم فراهم کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت هایی مانند سواحل استان نیاز به هیچ گونه جلسه و دستور العملی ندارد، افزود: باید با برنامه های کاربردی و خلاقانه از ظرفیت های موجود برای ایجاد نشاط عمومی در جامعه بهره گیری کرد.

اکرمی تاکید کرد: جلسات متعدد تحت عناوین مختلف نمی توانند موجب ایجاد تحول در سواحل استان شود، باید بیشتر به دنبال برنامه های کاربردی و عملیاتی بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه استان باید در اعتبارات ملی سواحل کشور سهمی داشته باشد، اظهار داشت: هیچ اعتباری از 20 میلیارد اعتبارات ملی سواحل کشور به استان های جنوبی تعلق نگرفت و این به معنی آن است که برنامه های جامع و مناسبی برای سواحل استان نداشته ایم و این حوزه نیازمند فعالیت بیشتر است.

وی اضافه کرد: باید با استفاده از برنامه های کاربردی و خلاقانه از ظرفیت سواحل استان بیشتر بهره گرفت و این زمانی امکان پذیر خواهد شد که به منتظر دستورالعمل و بخشنامه نبود.

اکرمی بر ممنوعیت نصب چادر مسافرتی در ساحل بندرعباس تاکید کرد و گفت: ساحل بندرعباس به همه مردم تعلق دارد و نباید عده ای با برپایی چادر مسافرتی، دیگران را از بهره مندی از این ساحل زیبا محروم کنند، اماکنی برای نصب چادر مسافرتی در مناطق مختلف شهر در نظر گرفته شود و باید مسافران گرامی با رعایت قوانین در این اماکن اقدام به اسکان در چادر کنند.

وی بر ایجاد تحول و نشاط با برنامه های مفرح برای مردم در سواحل تاکید کرد و افزود: مردم ما شایسته بهترین ها هستند و دستگاه های مربوطه موظف به ایجاد فضاهای سالم و با نشاط برای آنها هستند.

اکرمی تصریح کرد: می توان با برنامه های ورزشی، گردشگری، تفریحی و هنری در ساحل استان زمینه نشاط عمومی را فراهم کرد و این امر نیازمند عزم جدی مدیران کل سه دستگاه متولی و فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی استان است.

شماره خبر : ١١٢٧٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.