دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بازگشایی معابر جدید در بندرعباس در حوزه امنیت بخشی به محلات موثر است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٢٧٥

تاریخ:1397/08/14


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
بازگشایی معابر جدید در بندرعباس در حوزه امنیت بخشی به محلات موثر است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: بازگشایی معابر جدید در بندرعباس در حوزه امنیت بخشی به محلات نیز تأثیر قابل توجهی داشته است به طوری که اکنون بخشی از رضایت مردم از اجرای این طرح، به‌ واسطه افزایش امنیت عمومی این محلات است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس، با اشاره به بازگشایی خیابان ها و معابر محلات قدیمی شهر بندرعباس، اظهار داشت: بازگشایی معابر سطح شهر ازجمله اقدامات ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس که در برنامه کوتاه‌ مدت آن قرار دارد.

وی افزود: آزادسازی معابر ضمن فراهم آوردن فضای لازم برای اجرای پروژه‌ های شهری، توسعه معابر و رفع گره‌های ترافیکی، زمینه‌ ساز بهره‌مندی شهروندان از خدمات عمومی و همچنین ارزش‌ افزوده ناشی از اجرای طرح است.

مدرس بازآفريني مناطق نامتوازن شهري را يكي از اولويت‌هاي استان بر شمرد و گفت: اين امر مهم با مشاركت دستگاه‌ هاي اجرايي مرتبط، سرمايه‌گذاري بخش خصوصي، تسهيلات بانكي و همت و اراده مردم بايد با جديت انجام شود و مجموعه مديريت استان نيز از اين امر حمايت مي‌ كند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بازآفرینی شهری را در ارتقاء کیفیت زندگی ضروری دانست و گفت: توسعه و ارائه تسهیلات و ضوابط تشویقی در بافت فرسوده در نوسازی شهرها مؤثر است،  بازآفرینی شهری توسعه همه‌ جانبه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبد شهری را در بر خواهد داشت.

وی افزود: بازآفرینی شهری در پیوند با کل شهر به‌ منظور ارتقاء کیفیت زندگی است که در راستای ضوابط و مقررات مربوط به حوزه محلات و محدوده شهری شامل سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت‌های ناکارآمد میانی (بافت فرسوده)، محدوده تاریخی شهر، پهنای شهری با پیشینه روستایی و پهنای شهری دارای کاربری ناسازگار شهری ساماندهی، احیا و بهسازی شهری صورت می‌گیرد.

شماره خبر : ١١٢٧٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.