پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > زمینه فعال شدن گمرک بندر گوکسر به سرعت فراهم شود/لزوم استفاده از ظرفیت سفارتخانه ها برای افزایش صادرات محصولات هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١١٢٣٨

تاریخ:1397/08/12


استاندار هرمزگان در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان:
زمینه فعال شدن گمرک بندر گوکسر به سرعت فراهم شود/لزوم استفاده از ظرفیت سفارتخانه ها برای افزایش صادرات محصولات هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: زمینه فعال سازی گمرک بندر گوکسر در شهرستان جاسک به سرعت فراهم شود تا ملوانان این بندر نیز بتوانند مبادلات تجاری داشته باشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان بر لزوم استفاده از ظرفیت سفارتخانه ها و رایزن های بازرگانی کشورمان برای توسعه صادرات و تجارت خارجی استان هرمزگان تاکید کرد و بیان داشت: استان هرمزگان از موقعیت قرار داشتن در کنار آب های خلیج فارس و دریای عمان برخوردار است و باید از این ظرفیت برای افزایش تجارت با کشورهای همسایه بهره برد.

وی ادامه داد: نیاز است برنامه ای جدی جهت هماهنگی با سفارتخانه های کشورمان و معرفی محصولات و فرصت های صادراتی استان هرمزگان داشته باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: اتاق بازرگانی استان باید در این زمینه فعال تر عمل کند و انتظار داریم که نقش موثرتری در رونق صادرات و تجارت داشته باشد.

همتی خواستار نظارت بر اجرای طرح تجارت کالای ملوانی در هرمزگان شد و تصریح کرد: فعال سازی بنادر کوچک و گمرکات برای فعالیت مناسب ملوانان لنج های تجاری در هرمزگان باید تداوم داشته باشد.

وی گفت: زمینه فعال سازی گمرک بندر گوکسر در شهرستان جاسک به سرعت فراهم شود تا ملوانان این بندر نیز بتوانند مبادلات تجاری داشته باشند.

شماره خبر : ١١٢٣٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.