آخرین اخبار
اخبار > الزامات محیط زیست به منظور حفاظت از آن رعایت شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٠٥٥

تاریخ:1397/08/01


اکرمی:
الزامات محیط زیست به منظور حفاظت از آن رعایت شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: حفظ و حراست از محیط زیست یک مسئله فرامنطقه ای است که باید الزامات آن رعایت شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در مراسم چهارمین جشنواره فیلم دانش آموزی و دانشجویی دریا، عنوان کرد: حفاظت از محیط زیست امری فرامنطقه ای است که تنها یک سازمان با عنوان حفاظت محیط زیست نمی تواند این رسالت مهم را به سر انجام برساند.

وی با اشاره به عنوان جشنواره ملی فیلم دانش آموزی و دانشجویی دریا، افزود: همان طور که از عنوان این جشنواره معلوم است ارکان آن دانشجو، دانش آموز و دریا است، این جشنواره می تواند موجب آشنایی نسل آینده با مسائل زیست محیطی دریا شود.

اکرمی خاطرنشان کرد: اینکه جوانان و نوجوانان از مسائل زیست محیطی دریا در قالب تهیه فیلم آشنا شوند تفکر آنها را پیرامون این مسئله بیشتر خواهد کرد که موجب افزایش حساسیت آنها در خصوص امور زیست محیطی خواهد شد.

وی اضافه کرد: دانش آموزان و دانشجویان عنصر پر انرژی جامعه اند که به صورت شبانه روزی در حال تلاش و بالا بردن سطح آگاهی خود هستند و برگزاری چنین جشنواره های می تواند نقش موثری در فزایش آگاهی آنها از طریق پژوهش و تحقیق در قالب تهیه فیلم داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر حضور فعال دستگاه های اجرایی در چنین جشنواره های با رویکرد حفاظت از محیط زیست، گفت: باید دستگاه های اجرایی به منظور حمایت از فعالیت های زیست محیطی حضور پویاتر داشته باشند.

وی دریا را نعمت الهی دانست و عنوان کرد: استان هرمزگان دارای نوار ساحلی پهناور، دریا، تالاب بین المللی و جزیره متعددی است که همه این ها نعمت های خدا دادی است که باید از آنها به درستی بهره برد و محافظت کرد.

اکرمی افزود: در استان پتانسیل هایی از قبیل آبزی پروری، گردشگری و جذب توریسم، صید و صیادی و غیره وجود دارد که باید از همه این ظرفیت ها بدون ضربه زدن به محیط زیست به نحو احسن استفاده کرد.

شماره خبر : ١١٠٥٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.