آخرین اخبار
اخبار > ستاد بازآفرینی شهری در شهرستان های استان هرمزگان تشکیل می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١١٠١٨

تاریخ:1397/07/30


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خبر داد:
ستاد بازآفرینی شهری در شهرستان های استان هرمزگان تشکیل می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از تشکیل جلسات ستاد بازآفرینی در شهرستان های استان مشابه مدل ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان هرمزگان، عنوان کرد: با همکاری فرمانداران و روسای راه و شهرسازی شهرستان ها جهت بازگشایی شبکه معابر در بافت های فرسوده شهری اقدام شود.

وی با اشاره به ضرورت بازآفرینی بافت‌های فرسوده، افزود: بافت‌ها محل زندگی ساکنان است، بنابراین هر چه کارآمدتر باشند، سطح زندگی مردم ارتقاء یافته و باعث بروز خلاقیت و نوآوری در بافت می‌ شود.

مدرس بیان اینکه می‌ توان از سرمایه‌ های اجتماعی بافت‌های فرسوده به نحو احسن استفاده کرد، اظهار داشت: بازآفرینی یک اتفاق همه جانبه است و باید از ظرفیت‌های بافت به نحوی استفاده شود تا به شرایط ایده‌آل و پویایی خود دست پیدا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به اهداف و وظایف ستاد بازآفرینی شهرستان های استان، گفت: بررسي و تدوين سياست هاي مربوطه درخصوص تهيه اسناد نقاط با ارزش شهري و اقدام در جهت تهيه طرح ويژه متناسب با مختصات هويت فرهنگي، تاريخي و طبيعي و توانمند سازي بافتهاي حاشيه‌ اي و بافت هاي فرسوده، ايجاد هماهنگی هاي لازم بین بخشی با دستگاه های مرتبط از قبیل انعقاد و اجرای تفاهم نامه های همکاری از اهداف و وظایف اصلی این ستاد است.

وی اضافه کرد: ایجاد تعامل بین ستادهای استانی و شهرستانی بازآفرینی پایدار شهری، اجرای قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی، بستر سازی، اولویت بندی و نظارت بر تهیه و اجرای برنامه ها و طرح های توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی با هماهنگی و اقدام در جهت انتخاب و ارزیابی مشاوران ذیصلاح و عقد قرارداد با آنان از دیگر برنامه های ستاد بازآفرینی شهرستان های استان است.

مدرس خاطرنشان کرد: تشکیل بانک اطلاعات محلات هدف برنامه بازآفرینی شهری است و انجام فرآیند آماده سازی پروژه های اجرایی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی و ارجاع پروژه های تائید شده جهت انجام فراخوان مناقصه و نظارت براجرا از دیگر وظایف این ستاد می باشد.

شماره خبر : ١١٠١٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.