آخرین اخبار
اخبار > توسعه روستاها نیازمند مشارکت مردمی است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٩٧٤

تاریخ:1397/07/28


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
توسعه روستاها نیازمند مشارکت مردمی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: برای اینکه روستاها توسعه یابند باید مشارکت مردم به صورت جدی وجود داشته باشد و این نگاه که همه کارها باید توسط دولت انجام شود، باید اصلاح شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در نشست کارگروه تخصصی توسعه روستایی استان هرمزگان، عنوان کرد: امروزه پتانسیل های روستاهای ما به ویژه در مناطق مرزی حتی از خود شهرها و کلانشهرها فراتر بوده و همین موضوع مسئولیت دولت را در برابر تامین زیرساخت ها در این روستاها دوچندان می‌ کند.

وی بابیان اینکه تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستاهای استان در دستور کار قرار دارد، افزود: این سند تنها به مبانی کشاورزی اختصاص ندارد بلکه سایر بخش‌ها نظیر صنعت، گردشگری و معدن را نیز در بر خواهد داشت که به ‌طورکلی توسعه اقتصادی روستاها را دنبال می ‌کند.

مدرس رویکرد نظام برنامه ‌ریزی را تمرکز بر اقتصاد محوری روستاها در فرآیند توسعه روستایی برشمرد و تصریح کرد: ظرفیت‌ های سرمایه‌ گذاری خوبی در روستاهای استان نهفته است که با معرفی آن‌ها می‌ توانیم نقش مهمی در رونق اقتصادی استان ایفا کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: علاوه بر وظیفه قانونی، همه ما وظیفه شرعی و اجتماعی داریم که برای این حجم از جوان فاقد شغل اقدامی کنیم، مسئولان نوک پیکان مبارزه با بیکاری و مشکلات هستند، باید به مصوبات قانونی نگاه ویژه ای داشته باشیم و از تجربیات مطلوب بهره مند شویم.

وی اضافه کرد: بخشداران حلقه واسط دستگاه های اجرایی در مناطق روستایی هستند که می توانند با ایجاد هماهنگی لازم، زمینه را برای خدمات رسانی به روستاها فراهم کنند.

مدرس تاکید کرد: دستگاه های اجرایی در روستاها باید هماهنگی مطلوبی داشته باشند تا با موازی کاری فعالیت یکدیگر را نقض نکنند که وظیفه ایجاد این هماهنگی بر عهده بخشداری هاست.

وی یکی از راه های پیشرفت روستاها را آموزش شوراها و دهیاران عنوان کرد و افزود: برگزاری دوره های گردشگری برای شوراها و دهیاران می تواند باعث رونق گردشگری و کسب درآمد بیشتر در روستا شود.

شماره خبر : ١٠٩٧٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.