آخرین اخبار
اخبار > شناخت کامل و جامع از الگوهای دینی و الهی برای رسیدن به سعادت ضروری است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٩٥٨

تاریخ:1397/07/25


يادداشت مشاور عالی استاندار هرمزگان؛
شناخت کامل و جامع از الگوهای دینی و الهی برای رسیدن به سعادت ضروری است

مشاور عالی و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان در يادداشتی بر ضرورت شناخت کامل و جامع از الگوهای دینی و الهی در راه رسیدن به سعادت و کمال تاکید نمود.

 

 

 

 


محمدباقر كشفی در اين يادداشت چنين آورده است:

شناخت کامل و جامع از الگوهای دینی و الهی برای رسیدن به سعادت ضروری است، چون انسان ها برای رسیدن به کمال به الگویی نیاز دارند که از جنس و از میان خودشان باشد که به اوج کمال دست یافته است و بر این اساس می توانند با بایدها و نبایدهای رسیدن به قله کمال آشنایی پیدا کنند.

هر انسانی در دوره های مختلف زندگی برای ارزیابی خود و تعیین فاصله یا تقرب به ارزش ها، نیاز به معیارهایی به منظور تطبیق باورها و اعمالش دارد و باید فکر کند کارهایی را که انجام داده به کدام سو بوده و در کدام جهت حرکت کرده و در ادامه به کجا خواهد رسید و عاقبت وی چه خواهد شد.

غفلت از این موضوع مهم و گذشتن از کنار این جریان، خسارتی بزرگ برای هر انسان محسوب می شود و در راه رسیدن به سعادت و کمال و عاقبت به خیری، راه را گم کرده و نخواهد شناخت.

خداوند متعال پیامبران و ائمه اطهار (ع) را به عنوان الگوهایی جاودان در جهت دستیابی به سعادت به ما معرفی کرده که باید از این سرچشمه های زلال و جوشان معنویت نهایت بهره را برد.

مسیر و سیره پیامبر مکرم اسلام (ص) می تواند راهنمای همه انسان ها در همه زمان ها به سمت و سوی سعادت باشد و در راه رسیدن به کمال، شناخت نبی بزرگوار اسلام (ص) به عنوان انسان کامل بر همه طالبان فضیلت و رستگاری واجب است.

امروزه شاهد هستیم که مکتب های مختلفی وجود دارند که همه آنها عناوین زیبایی همچون سعادت بشر، کمال آدمیت، نجات انسان ها و بحث آزادی انسان را یدک می کشند اما کارکرد آنها در عمل متفاوت با این اهداف زیباست.

وجود این مکتب ها انسان ها را دچار سرگردانی می کند و در چنین جامعه ای انسان از بی هویتی رنج می برد.

راه رهایی از این مکتب ها و فرقه ها، پیروی نمودن از الگوهای بی بدیل الهی است تا در مسیر کمال و سعادت گام برداریم.

شماره خبر : ١٠٩٥٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.