آخرین اخبار
اخبار > پژوهش ها بر روي مسائل مهم هرمزگان متمركز شود/لزوم انجام كارهاي تحقيقاتي در زمينه هاي كشاورزي، شيلاتي و گردشگري در استان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٩٥٢

تاریخ:1397/07/25


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان:
پژوهش ها بر روي مسائل مهم هرمزگان متمركز شود/لزوم انجام كارهاي تحقيقاتي در زمينه هاي كشاورزي، شيلاتي و گردشگري در استان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: كارهاي پژوهشي و تحقيقاتي بر روي مسائل مهم و قابل توجه استان هرمزگان متمركز شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان هرمزگان، با اشاره به اهميت كارهاي پژوهشي، تصريح كرد: پروژه هاي پژوهشي و تحقيقاتي كه در دستگاه هاي اجرايي و مراكز علمي صورت مي پذيرد بايد توسط افراد متخصص و صاحب نظر اين عرصه صورت پذيرد تا شاهد خروجي مناسبي از كارهاي پژوهشي و تحقيقاتي باشيم.

وي افزود: بايد از پژوهش هاي كتابخانه اي به سمت پژوهش هاي ميداني و عملياتي حركت كنيم تا شاهد خروجي مناسبي از اين طرح ها در سطح جامعه باشيم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد: كارهاي پژوهشي و تحقيقاتي كه در استان صورت مي پذيرد بايد از چنان ارزش علمي بالايي برخوردار باشند كه استان هاي ديگر بتواند از اين طرح ها به عنوان الگو بهره ببرند.

رئيس كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان هرمزگان با اشاره به اهميت انجام كارهاي پژوهشي در زمينه هاي كشاورزي و شيلاتي در استان، خاطرنشان كرد: سوق دادن كارهاي پژوهشي به سمت فعاليت هاي كشاورزي و شيلاتي مطالبه جدي استاندار محترم استان از مراكز علمي و دستگاه هاي اجرايي ذيربط استان است كه بايد در دستور كار قرار گيرد.

حيدري تصريح كرد: انجام طرح هاي پژوهشي در حوزه هاي نفت و دريا عرصه هاي مهم ديگري در استان است كه بايد كار هاي پژوهشي و تحقيقاتي در اين زمينه ها متمركز شوند.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: استان هرمزگان در زمينه گردشگري هم ظرفيت هاي بسياري دارد كه بايد با انجام طرح هاي پژوهشي و تحقيقاتي اين حوزه مهم را شكوفا كرد.

وي تصريح كرد: جزاير هرمز، هنگام و ابوموسي ظرفيت هاي بي نظيري برای توسعه گردشگري در استان دارند كه بايد شكوفا گردند و كارهاي پژوهشي و تحقيقاتي بايد براي به فعليت رساندن ظرفيت هاي گردشگري در اين جزاير مهم هم متمركز شوند.

رئيس كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان هرمزگان تصريح كرد: كارهاي پژوهشي و علمي بايد به گونه اي باشد كه آثار آنها در جامعه براي همه ملموس و عيني باشد و كاري ماندگار باشد.

وي افزود: مسائل  مهم استان بايد ريشه يابي و بخشي از كارهاي پژوهشي به سمت كار بر روي اين مسائل مهم و قابل توجه سوق داده شود و راهكار هاي اساي براي حل اين مشكلات اتخاذ شود.

شماره خبر : ١٠٩٥٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.