آخرین اخبار
اخبار > تحولات خوب به ایده و خلاقیت مدیریتی نیاز دارد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٩٤٣

تاریخ:1397/07/24


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
تحولات خوب به ایده و خلاقیت مدیریتی نیاز دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: به منظور ایجاد تحولات خوب و موثر در هر شهرستان به ایده و خلاقیت مدیریتی نیاز دارد و مدیر با برنامه می تواند موجب تحولات سازنده شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان رودان، با بیان اینکه توسعه بخشنامه ای، دستوری و دستور العملی نیست، عنوان کرد: توسعه درون زاست، مدیری می تواند در مسیر توسعه و آبادانی گام بردارد که خلاقیت داشته باشد و در انتظار دستورالعمل و بخشنامه نماند.

وی با بیان اینکه شهرستان رودان دارای ظرفیت های بسیاری است، اضافه کرد: یکی از ظرفیت مهم رودان در تولید محصولات کشاورزی است، که می تواند موجب رونق اقتصادی شهرستان و استان شود، محصولاتی مانند لیمو و خرما که با یک ایده و نوآوری می توان آن را به یک برند ملی و حتی جهانی تبدیل کرد.

اکرمی بیان کرد: با برند سازی محصولات کشاورزی می توان علاوه بر ایجاد اشتغال در شهرستان موجب رونق اقتصادی و حتی افزایش صادرات غیر نفتی استان و کشور شد.

وی با اشاره به اینکه صادرات محصولات کشاورزی نیازمند صنایع تبدیلی و افزایش ارزش افزوده است، خاطرنشان کرد: راه اندازی صنایع تبدیلی در  شهرستان رودان در بخش کشاورزی می توان مستقیم و غیر مستقیم موجب اشتغالزایی بسیاری شود، که این امر نیازمند همراهی مدیران شهرستان، بخش خصوص و کشاورزان مستعد رودانی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه نباید در رودان لیمو برزیل و سایر کشورها باشد، گفت: کار مدیر امضا کردن نامه نیست، وظیفه مدیر ایجاد تغییر است و اگر ۵۰ سال پیش مسئولان برای لیموی معروف رودان برنامه ریزی می کردند امروز شاهد صادرات محصولات متنوع لیموی رودان بودیم.

وی برگزاری جلسات برای ارائه برنامه و راهکار خوب دانست و عنوان کرد: برگزاری جلسه لازم است اما به تنهایی مشکلی را حل نمی کند، بلکه برای حل مسائل علاوه بر تشکیل جلسه و برنامه ریزی به عمل و فعالیت اجرایی نیز نیاز است.

اکرمی با بیان اینکه مدیران اجرایی باید شرایط روز کشور را درک کنند، افزود: مدیران اجرایی باید شرایط روز  کشور و سیاست های دولت برای مواجه با آن شرایط را بدرستی درک کنند تا بتوانند آن سیاست ها را در شهرستان ها ساری و جاری نمایند.

وی ملت ایران را شکست ناپذیر دانست و عنوان کرد: دشمنان این مرز و بوم از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز با تهدیدات و اقدامات خصمانه خود خواستند مانع حرکت این مردم شوند اما ملت ایران طی 40 سال گذشته ثابت کرده اند شکست ناپذیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید کرد: وظیفه هر مدیر جمهوری اسلامی است که فعالیت خود را در ارائه خدمات و خدمت به مردم افزایش دهند، انتقاد کردن از شرایط سخت کشور وظیفه مدیر نیست بلکه مدیران باید در چنین شرایطی با تدبیر و نوآوری به دنبال رفع نگرانی مردم باشند.

اکرمی اظهار کرد: مردم در ایجاد امنیت در تمامی شرایط سخت و حتی در زمان هشت سال دفاع مقدس نقش موثری داشتند، این مردم منافقین و بسیاری از دشمنان این مرز و بوم را به زباله دان تاریخ فرستادند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: مدیران و مسئولان باید امید را به جامعه تزریق کنند، هر کس امید را از مردم بگیرد در زمین دشمن بازی می کند.

اکرمی اضافه کرد: من و شما به عنوان مدیر جمهوری اسلامی اجازه هیچ گونه کم کاری را نداریم، امروز روزی است که مدیر ناتوان از توانمند تمیز داده می شوند.

وی تاکید کرد: مردم هرگاه مدیر ساعی، مخلص و وظیفه شناس را ببینند حرف او را می پذیرند، اطمینان داشته باشید رفتار خالصانه ما اثر بخش خواهد بود، شرایط سخت تصمیمات سخت و متفاوت می طلبد، با کار معمولی نمی شود این شرایط را پشت سر گذاشت و نیازمند ایده نو و خلاقیت در تصمیمات است.

در پایان این مراسم از زحمات فیصل ضرغامی سرپرست سابق فرمانداری شهرستان رودان قدردانی و مصطفی غلامپور به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان رودان معرفی شد.

شماره خبر : ١٠٩٤٣
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.