پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > فعالان عرصه اقتصادي سربازان و رزمندگان جنگ اقتصادي هستند/صندوق ضمانت ظرفيتي ويژه براي رونق صادرات است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٥٥٢

تاریخ:1397/07/03


دكتر حيدري در جمع فعالين عرصه صادرات استان:
فعالان عرصه اقتصادي سربازان و رزمندگان جنگ اقتصادي هستند/صندوق ضمانت ظرفيتي ويژه براي رونق صادرات است

معاون هماهنگي اموراقتصادي وتوسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: در شرايط حساس اقتصادي كنوني كشور، فعالين اقتصادي، سربازان و رزمندگان عرصه جنگ اقتصادي هستند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در كارگاه آموزشي صندوق ضمانت صادرات كشور، ويژه فعالان عرصه صادرات استان هرمزگان كه با حضور مديرعامل صندوق ضمانت صادرات كشور برگزار شد، با اشاره به شرايط حساس اقتصادي كشور در مقطع كنوني، عنوان كرد: در دفاع از كيان نظام جمهوري اسلامي ايران  و گذر كشور از شرايط ويژه اقتصادي كنوني، همانطوري كه درسال 59 و هشت سال دفاع مقدس همه ملت در صحنه بودند امروز هم  فعالانه حضور دارند.

وي تصريح كرد: همه با شور و شعور خاصي آماده دفاع از درخت پربار و تنومند انقلاب براي گذر از گردنه حساس اقتصادي هستند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان افزود: ملت امروز ايران، همان مردمي هستند كه سال ها آماج حملات دشمنان در دفاع مقدس بودند و جانانه در دفاع از كشور در سنگرها حضور داشتند و جان و مال خود را در راه اعتلاي كشور در طبق اخلاص گذاشتند.

حيدري اظهار داشت: در گذشته سربازان و رزمندگان كشور، سرباز و رزمنده عرصه جنگ سخت بودند امروز فعالان اقتصادي سرباز و رزمنده  عرصه جنگ اقتصادي مي باشند و بايد با تمام توان و قدرت در اين عرصه حضور داشته باشيم.

معاون هماهگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: در شرايط حساس كنوني وظيفه مهم دستگاه هاي اجرايي اين است كه به ياري فعالان اقتصادي بيايند و موانع پيش روي فعاليت آنها را بردارند و مسير را براي فعاليت  آنها هموار كنند.

وي با اشاره به هجمه هاي سنگين اقتصادي دشمنان عليه نظام جمهوري اسلامي ايران، خاطرنشان كرد: به واسطه موقعيت ژئوپوليتيك ايران اسلامي به ويژه استان هرمزگان، دشمنان در رسيدن به اهداف اقتصادي خود در تحت فشار قرار دادن مردم ايران  اسلامي ناكام خواهند شد و كاري را از پيش نخواهند برد.

حيدري با اشاره به موقعيت ويژه استان هرمزگان و ظرفيت هاي آن، بيان داشت: موقعيت ويژه و خوب استان هرمزگان به عنوان پل ارتباطي كشور با دنيا  چه در عرصه صادرات و چه در عرصه ترانزيت با ساير كشور ها  فرصت بسيار فوق العاده اي براي كشور براي بي اثر كردن تحريم هاي دشمنان است.

معاون هماهگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان افزود: ظرفيت هاي هرمزگان در عرضه نفت و گاز  فرصت هاي ويژه و مهم ديگر اين استان است كه آن را در كشور ممتاز كرده است و از اين ظرفيت ها بايد براي توسعه آن بهره برد.

وي گفت: عرصه تجارت ظرفيت ديگر هرمزگان است كه بايد در اين عرصه با برنامه ريزي مناسب اهداف خود را پيش ببريم.

حيدري بيان داشت: در عرصه واردات نيز بايد هوشمندانه عمل كرد و اقلامي كه مورد نياز كشور است وارد گردد و از ورود كالا هاي غير ضروري كه به توليد كشور ضربه وارد مي كند اجتناب كرد.

معاون هماهگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: در راس مديريت عالي استان هرمزگان، فردي قرار دارد كه تمام دغدغه هاي ايشان توسعه استان هرمزگان به واسطه ظرفيت هاي بي بديل آن است.

وي درهمين رابطه افزود: مديران سازمان صمت استان، نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و از همه مهمتر، مردم استان همگي در كنار مديريت عالي استان  براي رشد و توسعه آن به ويژه تحقق صادرات غير نفتي  فعالانه حضور دارند و در تلاش و تكاپو هستند.

حيدري خاطرنشان كرد: بايد هدف گذاري هاي استاندار محترم  استان در حوزه صادرات غير نفتي با جديت دنبال كنيم تا به اهداف مورد نظر كه رشد توليد و اشتغال استان را در پي دارد دست يابيم.

معاون هماهگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به برگزاري كارگاه آموزشي ضمانت صادرات به ميزباني استان، خاطرنشان كرد : صندوق ضمانت صادرات ظرفيت بسيار ويژه اي است كه بايد براي توسعه صادرات غير نفتي در استان  كه  از آن بايد به بهترين نحو ممكن  بهره برد.

حيدري افزود: فعالان عرصه صادرات و اقتصاد استان بايد به طور همه جانبه مورد حمايت قرار گيرند تا بدون دغدغه و با آرامش خاطر در اين عرصه به فعاليت بپردازند.

شماره خبر : ١٠٥٥٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.