چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > احياء فريضه امر به معروف و نهي از منكر از اهداف مهم نهضت سيد الشهدا (ع) بود/لزوم توجه به تكريم ارباب رجوع در دستگاه هاي اجرايي


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٤١٠

تاریخ:1397/06/27


دكتر حيدري در شوراي فرهنگي استانداري هرمزگان:
احياء فريضه امر به معروف و نهي از منكر از اهداف مهم نهضت سيد الشهدا (ع) بود/لزوم توجه به تكريم ارباب رجوع در دستگاه هاي اجرايي

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: احياء فريضتين امر به معروف و نهي از منكر به همراه اصلاح امت پيامبر بزرگوار اسلام (ص) از مهمترين اهداف نضهت سيد الشهدا(ع) بود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست شوراي فرهنگي استانداري هرمزگان با تسليت ايام عزاداري سيد و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و اصحاب باوفايش، خاطرنشان كرد: حضرت امام حسين (ع) با هدف زنده كردن اسلام ناب، آگاه ساختن مسلمانان، احياء سنت نبوي و سيره علوي، اصلاح جامعه و به حركت در آوردن امت اسلامي دست به قيام زد .

وي گفت: از بين بردن سلطه استبدادي، حاكم ساختن حق و نيرو بخشيدن به حق پرستان، تامين قسط و عدل اجتماعي و از بين بردن بدعت ها و كج روي ها از جامعه اسلامي از ديگر اهداف نهضت عاشورا بود.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهداف مهم قيام عاشورا، خاطرنشان كرد: احياء فريضتين امر به معروف و نهي از منكر به همراه  اصلاح امت جدش پيامبر بزرگوار اسلام (ص) از اهداف مهم قيام امام حسين (ع)  بود و در اين راه سيد و سالار شهيدان همه چيز خود را در راه خدا اهداء كرد.

حيدري با اشاره به درس هاي نهضت عاشورا، اظهار داشت: توكل، عمل به تكليف آزادگي، ايثار، امر به معروف و نهي از منكر، نفي نژاد پرستي، پايبندي به اصول انساني و اخلاقي از مهمترين درس هاي قيام سيد الشهداء است كه همگي بايد اين درس ها را سرلوحه زندگي خود قرار دهيم.

رئيس شوراي فرهنگي استانداري هرمزگان با اشاره به برنامه هاي شوراي فرهنگي استانداري در حوزه امر به معروف و نهي از منكر، تصريح كرد: دوره هاي آموزشي با محوريت فريضتين امر به معروف و نهي از منكر ويژه كاركنان استانداري و واحد هاي تابعه با دعوت از اساتيد صاحب نظر اين حوزه برگزار مي گردد.

وي گفت: برگزاري مسابقات فرهنگي  نظير كتابخواني با محوريت فريضتين امر به معروف و نهي از منكر در بين كاركنان استانداري هرمزگان و واحد هاي تابعه از ديگر برنامه هاي شوراي فرهنگي است كه در دستور كار قرار مي گيرد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت توجه به عفاف و حجاب، خاطرنشان كرد: حضرت فاطمه زهرا (س) و دخترش، عقيله بني هاشم حضرت زينب (س) الگوي زنان جهان اسلام در زمينه عفاف و حجاب هستند و نياز است اين الگوها بيش از پيش در جامعه اسلامي معرفي گردند.

حيدري خاطرنشان كرد: وضعيت عفاف و حجاب در مجموعه استانداري هرمزگان بسيار مطلوب و قابل تحسين است و ضروري است از اين مهم صيانت شود.

وي با اشاره به اهميت توجه به رضايتمندي مردم در هنگام مراجعه به دستگاه هاي اجرايي، خاطرنشان كرد: مجموعه مديران و كاركنان استانداري، واحدهاي تابعه و دستگاه هاي اجرايي تكريم ارباب رجوع  را جدي بگيرند و اين مهم را سرلوحه كار خود قرار دهند و از ايجاد نارضايتي در بين مردم در هنگام مراجعه به دستگاه ها با رفتار حسنه و برخورد خوب، جلوگيري نمايند.

رئيس شوراي فرهنگي استانداري هرمزگان با اشاره به صدور حكم مسئوليت فرمانده پايگاه بسيج استانداري هرمزگان، خاطرنشان كرد: پايگاه بسيج شهيد دباغيان استانداري هرمزگان به زودي با تشكيل شوراي پايگاه و عضو گيري فعاليت خود را آغاز خواهد نمود.

شماره خبر : ١٠٤١٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.