چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > نظارت بر ترافیک استان هرمزگان در فصل بازگشایی مدارس افزایش می یابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٤٠٧

تاریخ:1397/06/27


مدرس در شورای ترافیک استان:
نظارت بر ترافیک استان هرمزگان در فصل بازگشایی مدارس افزایش می یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: برنامه ریزی و افزايش نظارت در جهت طرح ترافیک و حمل و نقل در فصل بازگشایی مدارس یکی از مسائل بسیار مهم است که در هرمزگان انجام مي شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در نشست شورای هماهنگی ترافیک استان هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به اینکه در فصل بازگشایی مدارس در معابر درون شهری و برون شهری حجم ترافیک زیاد می شود، کلیه دستگاه های مرتبط عضو این شورا تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: دستگاه های مسئول به منظور نظم هر چه بیشتر و خدمات رسانی به مردم و ارتقا سطح ایمنی عبور و مرور با بهره گیری از نیروهای متخصص و برنامه ریزی صحیح، موجب برقراری ترافیک سالمی در استان شوند.

مدرس جابجایی دانش آموزان، دانشجويان و مدرسین حوزه‌ ها و دانشگاه ها را یکی از مسائل مهم برشمرد و اظهار داشت: در فصل بازگشایی مدارس با تعامل و همکاری جهت حمل و نقل دانش آموزان و دیگر اقشار مرتبط با آموزش اقدام شود.

وی بر عدم جابجایی دانش آموزان توسط وانت بار در مدارس روستاها و توابع تاکید کرد و گفت: دستگاه های مسئول، حمل و نقل درون شهری و برون شهری دانش آموزان را با دقت و بطور مستمر تحت نظارت قرار دهند.

مدرس اضافه کرد: برخورد قاطع با وانت بارها که نسبت به جابجایی دانش آموزان اقدام می کنند توسط پلیس راه و راهور استان صورت گیرد و کلیه خودروهایی که در طرح ساماندهی سرویس مدارس شرکت دارند باید دارای گواهی معاینه فنی باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: شهرداری بندرعباس نسبت به خدمات رسانی در بحث حمل و نقل عمومی در شهرک پیامبر اعظم (ص) جهت تسهیل در تردد دانش آموزان اقدام کنند.

وی گفت: عملیات اجرایی طرح های عمرانی در سطح تمامي شهرهای استان  تا 15 مهرماه سال جاری متوقف و نسبت به جمع آوری ضایعات، مصالح، آماده سازی و پاک سازی معابر اقدام گردد.

مدرس اضافه کرد: شهرداری بندرعباس نسبت به اعلام لیست خودروهای ساماندهی شده جهت سرویس مدارس در  شهر بندرعباس به پلیس راهور استان اقدام کند، در سایر شهرستان ها نیز اداره کل آموزش و پرورش لیست خودروهای مذکور را در اختیار پلیس راهور قرار دهد.

شماره خبر : ١٠٤٠٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.