چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > حركت حضرت زينب (س) در شناساندن قيام عاشورا الگوي امر به معروف و نهي از منكر براي بانوان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٤٠٤

تاریخ:1397/06/27


سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان:
حركت حضرت زينب (س) در شناساندن قيام عاشورا الگوي امر به معروف و نهي از منكر براي بانوان است

سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان حركت حضرت زينب (س) در شناساندن و معرفي قيام عاشورا را الگوي امر به معروف و نهي از منكر براي بانوان امروز دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنين شيباني با اشاره به نقش حضرت زينب (س) در احياي امر به معروف و نهي از منكر، عنوان كرد: حضرت زينب (س) نقش مهمي در حفظ و حراست از نهضت امام حسین (ع) و فرو ریختن حکومت فاسد یزید و شناساندن آن به مردم داشت.

وي پیرامون شخصیت حضرت زینب (س) اظهار داشت: ایشان در زندگی خود از معصومیت جد، پدر مادر و دو برادر خود بهره گرفتند و ارزش و عظمت زينب كبری، به خاطر موضع و حركت عظيم انسانی و اسلامی ايشان در پيام رسانی مظلوميت امام حسين (ع) در حمايت مظلوميت و مظلومين براساس تكليف الهی است.

سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان افزود: شخصیت حضرت زینب (س) را باید از عصر عاشورا بشناسیم، جايي كه این بانو در دوران اسارات، منطق، حکمت، عقل و مدیریت پیامبر(ص)، شجاعت امیرالمومنین (ع)، دلسوزی حضرت زهرا (س)، حلم امام حسن (ع) و از خود گذشتگی امام حسین (ع) را یکجا به به دوش می ‌کشند.

شيباني تصريح كرد: بعد از واقعه عاشورا، حضرت زينب (س) به عنوان رهبر كاروان اهل بيت (ع) به وظيفه خودكه نشر اهداف قيام حسيني و آشكار كردن ماهيت قيام اباعبداالله الحسين(ع) بود، عمل نمود و با خطبه ‌هاي آتشين با مضامين و محتواي ارزشمند، رسالت امام حسين (ع) را تكميل نمود، آن چنان كه بسياري از مورخين اسلامي اذعان داشته‌ اند، اگر زينب (س) بعد از قيام عاشورا حضور فعال خود را در اين جايگاه به اثبات نمي رساند، واقعه كربلا در همان جا مي ‌ماند.

وي گفت: نبايد نقش حضرت زينب را تنها در كربلا خلاصه كرد، رسالت زينب (س) در به ثمر رساندن پيام عاشورا، برآيند يك جريان تربيتي برنامه ريزي شده و شناخت عميق ديني در سايه سار پرورش امامي همچون علي (ع) و مادري چون زهرا (س) است، علاوه برآنكه جامعه شناسي، روانشناسي و مخاطب شناسي او گواهي بر فكر و انديشه بلند اين شخصيت الهي است، و بي شك توفيق آن بزرگوار در حركت سياسي، فرهنگي ابلاغ پيام مظلوميت حسين (ع) را مي ‌بايد با ساختار فكري، علمي و نظري عميق ايشان كه در غالب خطبه هاي آتشين متجلي گرديد و همچنين بهره گيري مناسب وي از شيوه هاي تبليغي در رساندن پيام واقعه عاشورا مرتبط دانست.

سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: شخصيت حضرت زينب براي الگوي زن مسلمان امروز اين است كه چگونه پرچمدار عزت و شرف، پیام آور صبر و استقامت و بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر باشد، ايشان معنای زن بودن، شیعه بودن، عابد و صابر بودن، حامی و قاطع بودن، مدیر و مدبر اسوه بودن و در یک کلمه پرورش یافتن و پرورش دادن را در مکتب اسلام به ما آموخت.

شماره خبر : ١٠٤٠٤
.انتهای پیام


خروج




کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.