چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > كميته ويژه رفع موانع توسعه صادرات و واردات در هرمزگان تشكيل می شود/هيات اقتصادي كشور عمان به استان هرمزگان سفر مي کند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٩٩

تاریخ:1397/06/26


دكتر همتي در كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان:
كميته ويژه رفع موانع توسعه صادرات و واردات در هرمزگان تشكيل می شود/هيات اقتصادي كشور عمان به استان هرمزگان سفر مي کند

استاندار هرمزگان گفت: كميته اي ويژه با مسئوليت معاونت اقتصادي استانداري با هدف اتخاذ تصميمات سريع و به موقع براي رفع موانع صادرات و واردات در بنادر و گمركات استان تشكيل مي شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر فريدون همتي در نشست كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان هرمزگان با اشاره به اهميت مقوله صادرات و واردات، عنوان كرد: كميته اي ويژه جهت رفع موانع توسعه صادرات و واردات در هرمزگان با مسئوليت معاونت اقتصادي استانداري و با حضور دستگاه هاي اجرايي از جمله گمرك، اداره کل بنادر و دريانوردي، سازمان صنعت، معدن و تجارت و ساير دستگاه هاي ذيربط تشكيل می شود.

وي افزود: اگر در امر صادرات و واردات استان مشكلي در گمركات و بنادر به وجود آمد اين كميته بايد با قدرت و به موقع بتواند تصميم گيري و موانع پيش روي اين بخش را مرتفع سازد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: رونق صادرات و واردات استان و حاكم شدن آرامش در گمركات و بنادر بسيار مهم است و در مواقع حساس كميته مذكور اقدام به تصميم گيري هاي مناسب نمايد تا بخشنامه نهايي از مركز به استان ابلاغ گردد.

رئيس كارگروه توسعه صادرات غير نفتي هرمزگان تصريح كرد: هر چه كميته ويژه رفع موانع صادرات و واردات تصميم گيري كرد، گمرك و بنادر اجرا كنند تا شاهد ايجاد خلل در امر واردات و صادرات كالاها در بنادر و گمركات استان نباشيم.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان گفت: اين كميته به صورت ويژه پيگيري تخليه به موقع كالاهاي اساسي و مواد اوليه  در بنادر و گمركات استان را در دستور كار خود قرار دهد.

وي اظهار داشت: كميته مذكور تصميمات منطقي، توجيه پذير و قوي اتخاذ كند تا عمليات تخليه و بارگيري در بنادر و گمركات استان با سرعت صورت پذيرد.

استاندار هرمزگان  با اشاره به اهميت مقوله صادرات براي كشور، خاطرنشان كرد: محصولاتي توليدي كه به خارج از كشور از مبادي رسمي صادر مي گردد ارز حاصل از آن بايد وارد چرخه اقتصاد كشور شود و اين منابع براي كشور بسيار مهم است و بايد در خدمت توسعه كشور باشند.

رئيس كارگروه توسعه صادرات غير نفتي استان هرمزگان خاطرنشان كرد: در شرايط  حساس كنوني بازار، صادرات از رونق بسيار خوبي برخوردار است ولي به تناسب آن عوايد حاصل از اين صادرات بايد به كشور بازگردد و بازرگانان در اين امر مهم بايد توجيه گردند.

همتي با اشاره به  تامين سوخت مورد نياز شناورهاي تجاري، تصريح كرد: شناورهايی كه از طريق مبادي رسمي اقدام به واردات و صادرات مي نمايند در محدوده آب هاي كشور از سوخت با نرخ داخلي بهره مند مي گردند و در آب هاي بين المللي سوخت آن ها متناسب با قيمت هاي بين المللي محاسبه مي شود.

وي گفت: شناورهايی كه از طريق مبادي غير رسمي فعاليت مي كنند دولت در تامين سوخت آنها هيچ تعهدي ندارد.

استاندار هرمزگان تصريح كرد: براساس آمار اعلامي مسئولان صادرات استان، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از هرمزگان در پنج ماهه نخست سال 97 در مقايسه با مدت مشابه سال 96 با رشد  40 درصدي همراه بوده است.

همتي افزود: در زمينه واردات اندك كاهشي كه وجود دارد مربوط به كالاهاي اساسي و مواد اوليه نیست و كاهش واردات مربوط به كالاهاي غير ضروري است.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان گفت: عمليات واردات و صادرات در استان هرمزگان با چشم انداز خوبي همراه است.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به برنامه سفر هيات اقتصادی عمان به استان هرمزگان، خاطرنشان كرد: هيات اقتصادي كشور عمان در مهر ماه سال جاری با هدف توسعه و تعميق روابط اقتصادي با محوريت استانداري ميهمان استان هرمزگان خواهند بود.

وي گفت: فعالان اقتصادي استان برنامه ها و پيشنهادت خود را براي توسعه روابط اقتصادي با كشور عمان به دبيرخانه اين سفر ارسال نمايند.

شماره خبر : ١٠٣٩٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.