پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > اراضي پرورش ميگو در هرمزگان بايد وارد چرخه توليد شوند/از سرمايه گذاري در بخش پرورش ماهي در قفس حمايت می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٩٨

تاریخ:1397/06/26


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان:
اراضي پرورش ميگو در هرمزگان بايد وارد چرخه توليد شوند/از سرمايه گذاري در بخش پرورش ماهي در قفس حمايت می شود

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: اراضي پرورش ميگو در سطح استان بايد وارد چرخه توليد گردند و فرمانداران استان براي تسريع در روند اجراي طرح هاي پرورش ميگو در سطح استان بر پيشرفت كارها در اين زمينه نظارت كنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست بررسي ميزان پيشرفت اجراي طرح هاي پرورش ميگوي استان هرمزگان، خاطرنشان كرد: اراضي پرورش ميگو در سطح استان بايد وارد چرخه توليد گردند و فرمانداران به عنوان ناظر و شيلات به عنوان دستگاه مجري ميزان پيشرفت كار در اراضي واگذار شده استان را ارزيابي و گزارش نمايند.

وي اظهار داشت: ايجاد زيرساخت ها در اراضي پرورش ميگو  استان براي سرعت بخشيدن در كارها در اين بخش ضروري است و دستگاه هاي متولي اين مهم را پيگيري كنند.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: در زمينه پرورش ميگو شيلات استان مسئول سياست گذاري و برنامه ريزي  است و كارها باید بر محور اطلس جغرافيايي اين بخش باشد و در اين راستا فرمانداران به عنوان ناظر شيلات را همراهي كنند.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد: بايد وضعيت كليه اراضي واگذار شده در استان براي اجراي طرح هاي پرورش ميگو به صورت دقيق ارزيابي گردد و مشخص گردد و پيشرفت اجراي طرح هاي به چه ميزاني است.

وي گفت: در سطح شهرستان هاي استان فرمانداران به عنوان ناظر پيشرفت اجراي طرح هاي پرورش ميگو  را به صورت دقيق رصد و به استانداري گزارش نمايند.

معاون هماهنگي اموراقتصادي وتوسعه منابع استانداري هرمزگان اظهار داشت: در صورت اجراي به موقع طرح هاي پرورش ميگو هم شاهد ايجاد اشتغال مناسبي در سطح استان خواهيم بود.

حيدري با اشاره به ظرفيت هاي مناسب استان در زمينه پرورش ماهي در قفس، خاطرنشان كرد: هرمزگان ظرفيتي هاي مناسبي در زمينه پرورش ماهي در قفس دارد كه از سرمايه گذاران  متقاضي و فعال در اين بخش حمايت مي گردد.

وي گفت: اداره كل شيلات استان به عنوان دستگاه متولي اطلاع رساني دقيقي براي جذب سرمايه گذاران بخش پرورش ماهي در قفس با توجه به وجود ظرفيت هاي گسترده و مناسب در استان نمايد.

شماره خبر : ١٠٣٩٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.