چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پساب تصفيه شده ظرفیتي مناسب برای استفاده در صنایع غرب بندرعباس است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٩٤

تاریخ:1397/06/26


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
پساب تصفيه شده ظرفیتي مناسب برای استفاده در صنایع غرب بندرعباس است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به مشکلات آبی موجود کشور به ویژه استان، استفاده از پساب توسط صنایع غرب بندرعباس بهترین رویکرد برای مقابله با خشکسالی و کاهش آلودگی محیط زیست است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه بررسی طرح بهره برداری از پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس، عنوان كرد: طرح احداث تصفیه خانه و بهره برداری از پساب فاضلاب بندرعباس پیش از این نیز توسط بخش خصوصی در دست اقدام بود که در ابتدا قرارداد با مشکلاتی مواجه شد اما در چند ماه اخیر این موضوع تعیین تکلیف شده و سرمایه گذار روند اجرایی کار را آغاز نموده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت های استفاده از پساب در سطح بندرعباس در بخش های دیگر همچنان بالاست جهت استفاده از این ظرفیت، برنامه ریزی های مختلف باید صورت گیرد.

مدرس ضمن دعوت از سرمایه گذار، بیان کرد: در بازدید از طرح احداث ادامه بلوار ساحلی در سمت شرق بندرعباس،  یکی از ظرفیت های قابل استفاده پساب ناشی از سایت های پرورش میگو است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به مشکلات آبی موجود کشور به ویژه استان، استفاده از پساب توسط صنایع غرب بندرعباس بهترین رویکرد برای مقابله با خشکسالی و کاهش آلودگی محیط زیست است.

شماره خبر : ١٠٣٩٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.