چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > شاخص های فرهنگی هرمزگان باید تقویت شوند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٩٣

تاریخ:1397/06/26


اکرمی:
شاخص های فرهنگی هرمزگان باید تقویت شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: شاخص های فرهنگی هرمزگان توسط شورای فرهنگ عمومی استان می تواند تقویت و گسترش یابد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان كه با حضور دکتر موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، با اشاره به شاخص های مثبت فرهنگی در هرمزگان، عنوان کرد: اینکه می گویند خاک هرمزگان دامن گیر است نشان از فرهنگ پذیرش بالای دیگر افراد توسط مردم این دیار است که فرهنگ بسیار پسندیده و خوبی است.

وی افزود: فرهنگ پذیرش افراد دیگر در هرمزگان به اندازه ای بالاست که افراد زمانی كه از دیگر نقاط کشور برای کار چند مدت به این استان می آیند دیگر حاضر به رفتن از آن نیستند.

اکرمی اضافه کرد: این بخش از فرهنگ هرمزگان تا کنون کمتر مورد توجه قرار گرفته که باید بیشتر به آن پرداخت.

وی به شاخص های منفی در فرهنگ استان اشاره کرد و گفت: عدم مدیریت مصرف در خانوار در هرمزگان یکی از شاخص های منفی است که باید اصلاح شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: عدم فرهنگ پس انداز در زمان بحرانی می تواند مشکلاتی برای خانوارهای هرمزگانی ایجاد کند که باید این فرهنگ تغییر کند.

وی به فرهنگ کار در کشور اشاره و بیان کرد: فرهنگ کار در  هرمزگان نیز مانند تمامی نقاط کشور، تنها در استخدام و کار برای دیگران خلاصه شده که این فرهنگ نیز نیازمند به تغییر دارد.

اکرمی خاطر نشان کرد: در زمینه کارآفرینی دچار مشکل در فرهنگ عمومی هستیم و مردم به جای اینکه به دنبال کارآفرینی و ایجاد حرفه ای برای خود باشند، تنها هم و غم خود را در استخدام و کار برای دیگران دیده اند و این امر موجب افزایش نرخ بیکاری در جامعه خواهد شد که این فرهنگ باید از اساس تغییر کند.

شماره خبر : ١٠٣٩٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.