آخرین اخبار
اخبار > آمادگي لازم در تمامي ابعاد براي آغاز سال تحصيلي جديد در هرمزگان وجود دارد/فعاليت 60 مدرسه جديد در هرمزگان آغاز مي شود/براي كسب جايگاه هاي بهتر آزمون سراسري برنامه ريزي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٣٥

تاریخ:1397/06/21


استاندار هرمزگان در شوراي آموزش و پرورش استان:
آمادگي لازم در تمامي ابعاد براي آغاز سال تحصيلي جديد در هرمزگان وجود دارد/فعاليت 60 مدرسه جديد در هرمزگان آغاز مي شود/براي كسب جايگاه هاي بهتر آزمون سراسري برنامه ريزي شود

استاندار هرمزگان گفت: آمادگي لازم در تمامي ابعاد براي آغاز سال تحصيلي جديد در استان هرمزگان وجود دارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شوراي آموزش و پرورش استان هرمزگان با بيان اينكه آمادگي لازم در تمامي ابعاد براي آغاز سال تحصيلي جديد در استان هرمزگان وجود دارد، عنوان كرد: براساس برنامه ريزي دقيقي كه از چندين ماه پيش در استان صورت گرفته، تدابير مناسبي جهت بازگشايي مدارس در هرمزگان در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد، تعداد 60 مدرسه جديد در هرمزگان با 222 كلاس درس كه با اعتباري بالغ بر 45 ميليارد تومان احداث شده اند، فعاليت خود را آغاز خواهند كرد كه بيش از پنج هزار دانش آموز در سطح استان از اين مدارس جديد بهره مند خواهند شد.

استاندار هرمزگان به موفقيت مجموعه آموزش و پرورش هرمزگان در كسب رتبه هاي تك رقمي آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها و همچنين مسابقات علمي اشاره كرد و افزود: اين رتبه ها بيانگر وجود استعدادهاي فراوان در هرمزگان است.

همتي تصريح كرد: كسب دو رتبه تك رقمي آزمون سراسري سال 97 توسط دانش آموزان هرمزگاني نشان دهنده برنامه ريزي و كار مناسبي است كه در سال تحصيلي گذشته در استان صورت گرفت.

وي گفت: از ابتداي سال تحصيلي جديد نيز بايد برنامه هاي آموزشي ويژه اي براي دانش آموزان سال آخر دبيرستان در هرمزگان برگزار شود تا بتوانيم جايگاه بهتري را در كسب رتبه هاي خوب آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها به دست آوريم.

استاندار هرمزگان خواستار توجه به تربيت دانش آموزان پژوهش محور شد و بيان داشت: نياز است در تمامي حوزه هاي مرتبط با آموزش و پرورش در هرمزگان شاخص هايي براي سال تحصيلي جديد تعيين و جهت رسيدن به آنها تلاش شود.

همتي به طرح راه اندازي شهرك آموزشي در بندرعباس اشاره كرد و اظهار داشت: الگوي مناسبي با بهره گيري از ويژگي هاي مدرن و همچنين معماري بومي و سنتي براي احداث اين شهرك طراحي شده است.

وي خاطرنشان كرد: شهرك آموزشي به عنوان مجموعه اي برخوردار از تمامي امكانات آموزشي و رفاهي در شهرك پيامبر اعظم (ص) بندرعباس احداث مي شود كه كاري بزرگ و نمونه در سطح كشور خواهد بود.

شماره خبر : ١٠٣٣٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.