آخرین اخبار
اخبار > اخلاق و منش بانوان امروز ايران اسلامي بايد با تاسي و الگوپذيري از حضرت زينب (س) باشد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣١٨

تاریخ:1397/06/20


سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان:
اخلاق و منش بانوان امروز ايران اسلامي بايد با تاسي و الگوپذيري از حضرت زينب (س) باشد

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: اخلاق و منش بانوان امروز ايران اسلامي بايد با تاسي و الگوپذيري از حضرت زينب (س) باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنين شيباني ضمن تسليت فرارسيدن ايام سوگواري سرور و سالارشهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) ، بيان داشت: حضور زنان در واقعه کربلا به طور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر گذار بود و زنانی همانند همسر زهیر بن قین بجلی و مادر وهب مسیحی از جمله تعیین ‌کننده ‌ترین زنان پس از حضرت زینب (س) در نهضت عاشورا هستند.

وي یکی از رموز موفقیت حركت حضرت زینب کبری (س) در واقعه عاشورا و پس از آن را پيروي ايشان از مقام ولایت دانست و افزود: کار و تلاش حضرت زینب کبری (س) را از دیدی می توان نوعی حرکت برای حفظ و تداوم سیر ولایت و حکومت حق دانست.

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با تأکید بر اینکه رفتار و منش زنان امروز باید زینبی بوده و حجاب و عفاف آن حضرت را الگوی خود در زندگی قرار دهند، تصریح كرد: یکی از راه‌ های حركت در مسير امامت و ولایت، حفظ حجاب و عفاف است، از این رو باید همواره غیرت و وجدان دینی بانوان بیدار باشد که در این راستا می‌ توان ضمن حفظ حجاب و عفاف، زمینه ارتقای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را که یکی از رسالت‌های اصلی اباعبدالله الحسین(ع) در واقعه عاشورا بشمار می‌ رود، فراهم کرد.

شيباني خاطرنشان کرد: امروز تعداد بسياري از افراد را شاهد هستیم که برای حضور در مرزهای اسلامی و دفاع از ارزش‌های دینی اعلام داوطلبی کرده و در این خصوص از يكديگر پيشي مي گيرند و بخش زیادی از شهدای داوطلب مدافع حرم را جوانان متولد شده در دهه 70 تشکیل می ‌دهند که بیانگر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان در جامعه است.

وي اظهار داشت: زنان انقلابی جمهوری اسلامی ایران با تاسی از واقعه کربلا فرزندانی تربیت کردند که هشت سال دفاع مقدس و سرانجام پیروزی حق بر باطل را رقم زدند و امروز هم جامعه اسلامی ما نیاز به مادرانی دارد که تربیت یافتگانی تحویل جامعه دهند كه بتوانند زمینه ساز پیشرفت و توسعه همه جانبه ایران اسلامی و رهروان صادق حضرت مهدی (عج) باشند.

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان اضافه كرد: ترويج فرهنگ ایثار و شهادت كه نقشي برجسته‌ در فرهنگ انقلاب اسلامی و توسعه آن داشته یکی دیگر از اهداف قیام اباعبدالله الحسین (ع) بوده است.

شماره خبر : ١٠٣١٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.