آخرین اخبار
اخبار > مناسبت ها و ايام خاص سال؛ بهانه و فرصتي مناسب براي بازنگري در اعمال و شروعي دوباره


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣١١

تاریخ:1397/06/19


يادداشت مشاور عالي استاندار هرمزگان؛
مناسبت ها و ايام خاص سال؛ بهانه و فرصتي مناسب براي بازنگري در اعمال و شروعي دوباره

مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان در يادداشتي به اهميت استفاده از فرصت مناسبت ها و ايام خاص سال جهت بازنگري در اعمال و جبران اشتباهات گذشته اشاره نمود.

 

 

 

 


محمدباقر كشفي در اين يادداشت چنين آورده است:

مناسبت ها و ايام خاصي در طول سال وجود دارند كه از اين فرصت ها مي توان براي بازنگري در اعمال، رفتار، گفتار و آغازي دوباره بهره برد.

از جمله اين ايام مي توان به آغاز سال نو و نوروز، ماه مبارك رمضان، اعياد مذهبي و ساير روزهايي كه سمبل يك آغاز و شروع تازه مي باشند، اشاره نمود.

در ايام و مناسبت هاي خاص سال، هر شخص مي تواند، اعمال خود پيرامون حق الناس، حق النفس و حق الله را مورد بازنگري قرار داده و در صورت كوتاهي، اشتباه و انحراف، از فرصت به وجود آمده براي جبران آن استفاده كند.

البته بايد توجه نمود، رعايت حق الناس از مواردي است كه تاكيد بسياري بر اهميت آن شده است و عدم توجه و رعايت آن براي هر شخص در دنيا و آخرت، عقوبت اخروي و دنيوي به دنبال دارد.

جبران اشتباهات صورت گرفته نيازمند طي نمودن مراحلي است كه در مرحله نخست فرد بايد به "كوتاهي ها و اشتباهات خود پي ببرد" و سپس "اعتراف به اشتباه داشته باشد."

"توبه و پشيماني نسبت به گذشته" و "طلب عفو و بخشش از درگاه خداوند متعال" ديگر مرحله اي است كه فرد بايد طي كند و پس از آن از افرادي كه در رعايت حق الناس نسبت به آنان كوتاهي داشته، "طلب حلاليت، گذشت و عذرخواهي داشته باشد."

براي "عدم تكرار اشتباه، فرد بايد عهد و پيمان ببندد" و در راستاي "جبران اشتباهات تلاش نمايد" تا شروعي دوباره در رفتار و اعمال خود داشته باشد.

همچنين از فرصت ايام خاص سال مي توان براي گذشت، بخشش و عفو ديگران كه در حق ما كوتاهي و يا اشتباهي مرتكب شده اند نيز استفاده نمود.

شماره خبر : ١٠٣١١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.