آخرین اخبار
اخبار > طرح توانمندسازي بانوان ساحل نشين در هرمزگان اجرا مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٠٥

تاریخ:1397/06/19


سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان:
طرح توانمندسازي بانوان ساحل نشين در هرمزگان اجرا مي شود

سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: اجراي طرح ها و ايده هاي نو در زمينه توانمندسازي بانوان ساحل نشين در هرمزگان و محلات حاشيه شهر بندرعباس از اولويت هاي كاري اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، نازنين شيباني در نشست با دكتر صمد حمزه اي رئيس مركز اقيانوس شناسي خليج فارس و دكتر آبتين اميري عضو و رئيس كميسيون خدمات شهري شوراي شهر بندرعباس بر توانمندسازي بانوان در محلات بندرعباس و توجه به اقتصاد دريايي زنان تاكيد كرد و بيان داشت: اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در نظر دارد طرحي با محوريت توانمند سازي  زنان در بحث اشتغال زنان خانه دار ساكن در محلات حاشيه سواحل بندرعباس برگزار كند.

وي هدف از برگزاري  طرح هاي مرتبط با زنان ساحل نشين در استان را آشنا کردن مردم با صنایع دستی منطقه به ويژه صنايع دريايي و همچنين غذاهاي دريايي و نحوه آموزش آنان براي جذب گردشگر، ترویج مشاغل خانگی و حمایت از بانوان شاغل در منزل اعلام كرد.

سرپرست اداره كل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه یکی از مطالبات جدی زنان افزایش اشتغال آنان در بازار کار است، افزود: در قانون برنامه ششم توسعه به طور مشخص اشاره شده که ساماندهی مشاغل زنان سرپرست خانوار و کارآفرین با همکاری دستگاه ها و نهادهای دولتی پیگیری شود و در این طرح توانمندی ها و ظرفیت های هنرمندان زن در رشته های مختلف صنایع دستی و صنايع دريايي به نمایش گذاشته مي شود.

شيباني يكي از برنامه هاي شاخص در محلات را شناسايي زنان فعال اجتماعي محلات و برنامه ريزي براي رفع مشكلات در هر محله اعلام كرد و بيان داشت: بايد در دل مردم باشيم تا بتوانيم مشكلات آنان را درك كنيم و راه حل مناسبي براي آنان در نظر بگيريم.

وي گفت: اميدواريم تا پايان سال 97  بتوانيم حداقل با اجراي چند طرح موفق و برگزاري چند نمايشگاه در سطح استان به خصوص شهرستان ها گام موثري در پيشبرد اهداف براي زنان خانه دار در محلات انجام دهيم.

شماره خبر : ١٠٣٠٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.