شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بازارچه های فروش صنایع دستی در سراسر هرمزگان راه اندازی شود/لزوم استفاده از روش های جدید و علمی برای بازاریابی محصولات صنایع دستی


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩١٨٧

تاریخ:1397/03/23


استاندار هرمزگان در نشست با جمعی از فعالان صنایع دستی استان:
بازارچه های فروش صنایع دستی در سراسر هرمزگان راه اندازی شود/لزوم استفاده از روش های جدید و علمی برای بازاریابی محصولات صنایع دستی

استاندار هرمزگان گفت: راه اندازی بازارچه های فروش صنایع دستی در تمامی شهرستان های هرمزگان از طرح های مهمی است که باید به طور جدی پیگیری شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با جمعی از فعالان صنایع دستی استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید حمایت ویژه ای از فعالان حوزه صنایع دستی هرمزگان صورت گیرد، عنوان کرد: صنایع دستی به عنوان یکی از بخش های اقتصادی و فرهنگی هرمزگان هم در حفظ و ترویج فرهنگ بومی و سنتی این استان موثر است و هم جنبه اقتصادی دارد.

وی ادامه داد: باید چشم انداز مناسبی برای صنایع دستی هرمزگان ترسیم شود چون این استان از صنایع دستی منحصربفردی همچون محصولات دریایی و لباس های سنتی برخوردار است که برای مردم جذاب هستند.

استاندار هرمزگان افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با تشکیل اتاق فکر در این حوزه از نظرات متخصصان و فعالان این بخش استفاده کند تا در اقدامات خود در حوزه صنایع دستی نوآوری و خلاقیت داشته باشد.

همتی خواستار برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان شد و اظهار داشت: راه اندازی بازارچه های فروش صنایع دستی در تمامی شهرستان های هرمزگان از طرح های مهمی است که باید به طور جدی پیگیری شود.

وی اضافه کرد: مکان یابی مناسبی برای ایجاد بازارچه های فروش صنایع دستی به خصوص در سواحل و بنادر هرمزگان صورت گیرد و غرفه های زیبایی برای عرضه این محصولات در تمامی فصول سال ایجاد شود.

استاندار هرمزگان بر لزوم معرفی و تبلیغ صنایع دستی استان هرمزگان در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید به سمت روش های جدید و علمی برای بازاریابی محصولات صنایع دستی هرمزگان گام برداشت و در این راستا از ظرفیت شرکت های دانش بنیان استفاده شود.

همتی ضمن تاکید بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغالزایی در حوزه صنایع دستی، بیان داشت: نمونه های صنایع دستی هرمزگان به وزارتخانه ها، بنگاه های بزرگ اقتصادی و ادارات معرفی شود تا برای اهدای هدایا از این محصولات استفاده کنند.

در پایان این دیدار تعدادی از صنعتگران برتر حوزه صنایع دستی هرمزگان از سوی استاندار هرمزگان مورد تجلیل قرار گرفتند.

شماره خبر : ٩١٨٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.