شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٨٩٥

تاریخ:1397/02/27پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

استاندار هرمزگان با صدور پیامی حلول ماه مبارک رمضان را به یکایک مسلمانان جهان و به خصوص ملت شریف ایران و مردم مومن استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در متن پیام دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْقَانِ ۚ

ماه رمضان همان ماه‏ است که در آن، قرآن فرو فرستاده شده است، کتابى‏ که مردم را راهبر، و متضمّن‏ دلایل آشکار هدایت، و میزان‏ تشخیص حق از باطل است. (سوره بقره آیه 185)

رمضان ماه عبادت و بندگی خالصانه به درگاه خالق بی همتا بار دیگر فرارسید تا مومنان خاضعانه یک ماه میهمان ضیافت بزرگ الهی باشند و از برکات میهمانی بزرگ پروردگار عالم بهره مند شوند.

در ماه مبارک رمضان، خداوند متعال قرآن کریم را نازل فرمود و از طریق آن با انسان ها سخن گفت و همچنین در این ماه شب های قدر را که برتر از هزار ماه است، قرار داد تا در این شب ها نگاهی به اعمال خود بیندازیم و با خلوص نیت در درگاه الهی حاضر شویم و به راز و نیاز بپردازیم.

رمضان را بهار قرآن نامیده اند و در این ماه از هر کوی و برزن نجوای زیبای تلاوت قرآن کریم به گوش می رسد و فرصتی برای تدبر و تامل بیشتر در آیات الهی برای مومنین فراهم می شود.

روزه داری، دوری از گناه و انجام اعمال نیک و ترویج کمک به همنوع و به خصوص فقرا و ایتام از عادات بسیار زیبایی است که در ماه رمضان به وفور دیده می شود و لازم است به خوبی آن را تمرین کنیم تا در دیگر ایام زندگی نیز همچنان آنها را جاری سازیم.

رمضان فرصت بی بدیلی برای نزدیک شدن هرچه بیشتر به پروردگار عالم است تا از راهنمایی هایی که خداوند برای زندگانی هرچه بهتر داشته، بیشتر بهره بگیریم و مسیر تعالی معنوی را در پیش بگیریم.

اینجانب حلول ماه مبارک رمضان را به یکایک مسلمانان جهان و به خصوص ملت شریف ایران و مردم مومن استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم روزه داری ها و عبادت های آنان در ماه رمضان مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار گیرد تا شیرینی پاداش الهی در پایان این ماه مبارک، همگان را شامل شود.

                                                

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٨٨٩٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.