شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > روابط عمومی ها سیاست ها و توفیقات را با زبان دل نشین به جامعه منتقل کنند/بخش عظیمی از امور رعایت حقوق شهروندی بر عهده روابط عمومی هاست


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٨٩٣

تاریخ:1397/02/26


استاندار هرمزگان در آئین گرامیداشت روز روابط عمومی و ارتباطات:
روابط عمومی ها سیاست ها و توفیقات را با زبان دل نشین به جامعه منتقل کنند/بخش عظیمی از امور رعایت حقوق شهروندی بر عهده روابط عمومی هاست

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: روابط عمومی ها باید سیاست ها، برنامه ها، اهداف و توفیقات هر مجموعه را با زبان گیرا، دل نشین و نفوذ پذیر در افکار، به جامعه منتقل کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین گرامیداشت روز روابط عمومی و ارتباطات در هرمزگان با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و روز روابط عمومی، با بیان اینکه کار روابط عمومی دارای ابعاد مختلف است که شامل دورن سازمان و بیرون از آن می شود، عنوان کرد: روابط عمومی به عنوان تلطیف کننده مجموعه داخل سازمان باید همه موارد را به گونه ای تنظیم کند که مجموعه خوب کار کند.

وی ادامه داد: روابط عمومی باید ارتباط بین بخشی در یک سازمان ایجاد کند و بخش دیگر کار روابط عمومی نیز ایجاد ارتباط سازمان با جامعه است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه سازمانی موفق است که بتواند افکار عمومی را همراه خود کند، افزود: روابط عمومی باید به تمامی ابعاد اجزای کار خود در ابعاد بیرونی و درونی خوب توجه کند.

همتی با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها باید سیاست ها، برنامه ها، اهداف و توفیقات هر مجموعه را با زبان گیرا، دل نشین و نفوذ پذیر در افکار، به جامعه منتقل کنند، تصریح کرد: روابط عمومی ها باید به طور دائم از ظرفیت رسانه ها به عنوان یک همکار خوب برای رسیدن به هدف سازمان خود بهره ببرند.

وی مردم را محور و پشتوانه نظام و دولت دانست و بیان داشت: بخش عظیمی از امور در رابطه با رعایت حقوق شهروندی، سلامت دستگاه، روان بودن کارها و ایجاد احساس خوب در میان کارکنان بر عهده روابط عمومی است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: روابط عمومی ها باید مراقب رفتار سازمان خود با مردم باشند چون اگر در این خصوص دقت نکنیم در مسیر پر هزینه ای قرار خواهیم گرفت.

همتی گفت: مدیران دستگاه ها مقوله بسیار مهم رضایتمندی مردم و رسیدگی به مراجعه کنندگان را جدی گرفته و به سرعت اجرایی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز در شرایط جدید خروج آمریکا از برجام قرار داریم، اظهار داشت: در این عرصه هرچه قدر سازمان ها به معنای واقعی در کنار مردم باشند، مردم حاضرند فشارها را تحمل کنند اما بی اعتنایی و بی مسئولیتی در سازمان ها برای مردم سخت است و مردم توقع دارند سازمان ها در برابر کارها خود را مسئول بدانند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: مانند سایر مقاطعی که با کمک مردم از بحران های مختلف عبور و تهدیدها را تبدیل به فرصت کردیم، در این مقطع جدید هم با هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری، تدبیر و مدیریت رئیس جمهوری و دولت و حضور و پشتیبانی مردم می توانیم این شرایط را به یک فرصت بزرگ برای کشور تبدیل کنیم.

همتی یادآور شد: مشی نظام جمهوری اسلامی ایران این است که در ذیل گفتمان انقلابی رهبری، دولت برای دستیابی به بیشترین مزیت ها در حوزه بین الملل تلاش کند.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند کار در سازمان ها نباید طولانی باشد، عنوان کرد: دغدغه ما مسئولان باید این باشد که روند کارها تسهیل شود و روابط عمومی ها نیز باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه باید میان سازمان ها رقابت در خوشنامی با سلامت در دستگاه و خدمت به مردم ایجاد شود، افزود: دائما نیاز داریم مدیران و کارکنان هر سازمان توجیه و این مسائل را بیان کنیم و اگر این کار را نکنیم سازمان مفیدی نخواهیم بود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری هرمزگان نیز در این مراسم وجود روابط عمومی را برای رسیدن به اهداف دستگاه ها و بخش خصوصی ضروری دانست و بیان داشت: مدیران برای رسیدن به اهداف دستگاه ها و مجموعه خود باید روابط عمومی ها را تجهیز کنند.

شیرزاد عزتی افزود: امروز بیشتر فعالان حوزه روابط عمومی از روی علاقه مندی در این عرصه حضور دارند و اگر می خواهیم استان در ابعاد ملی و فراملی شناسانده شود باید روابط عمومی ها را تجهیز کنیم.

حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد رئیس ستاد اقامه نماز هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان، بر لزوم ایجاد فضای قرآنی و توجه بیشتر به امر نماز در ادارات تاکید کرد.

در پایان این مراسم از مدیران و کارشناسان برتر و برگزیده روابط عمومی های استان هرمزگان تجلیل و قدردانی شد كه بر اساس بررسی کمیته داوران همایش هفته روابط عمومی های استان بر مبنای پنج شاخص با عناوین کسب رتبه کشوری، نوآوری و خلاقیت در حوزه تخصصی روابط عمومی آن دستگاه، عمده فعالیت های صورت گرفته در خصوص ارتباط بیشتربا عموم مردم، انعکاس و اطلاع رسانی مطلوب عملکرد دستگاه، میزان اقدامات صورت گرفته در ایام سفر دکتر روحانی رئیس جمهور محترم به استان، از مجموع 55 دستگاه، نهاد، سازمان و شرکت، 9 مدیر برتر در حوزه روابط عمومی های کل استان و یک کارشناس به شرح زیر برگزیده شدند.

روابط عمومی های برگزیده دستگاه های اجرایی استان:

نعمت روزپیکر              اداره کل آموزش و پرورش

سارا میرزایی                اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مریم غفوری                 اداره کل امور مالیاتی

روابط عمومی های برگزیده  سازمان ها و نهادها استان

خلیل درخور                 پارک علم و فناوری

دکتر فاطمه نوروزیان     دانشگاه علوم پزشکی

شهرزاد زارعی            کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

روابط عمومی های برگزیده شرکت های نیمه دولتی استان:

سید محمد علی مجتهدزاده  شرکت پالایش نفت بندرعباس

سید عبدالرسول حسینی     مدیریت تولید نیروی برق

روابط عمومی برگزیده فرمانداری های تابعه استان

حامد آزادی                   فرمانداری شهرستان رودان

کارشناس برگزیده روابط عمومی استانداری هرمزگان

سمیه سالاری              استانداری هرمزگان

همچنین در این مراسم از حامیان نهمین همایش هفته بزرگذاشت روابط عمومی استان نیز تجلیل به عمل آمد:

1.       استانداری هرمزگان

2.       شرکت پالایش نفت بندرعباس

3.       اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

4.       ناظر گمرکات

5.       شرکت آب و فاضلاب روستایی

6.       شرکت فولاد هرمزگان

7.       اداره کل راه آهن هرمزگان

8.       شرکت گاز استان

9.       اداره کل پست

10.     شرکت برق منطقه ای استان

شماره خبر : ٨٨٩٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.