78
استانداری هرمزگان - اخبار > بانوان نسل امروز با الگوپذیری از زنان دوران دفاع مقدس در راستای پیشرفت و آبادانی كشور گام بردارند
آخرین اخبار
اخبار > بانوان نسل امروز با الگوپذیری از زنان دوران دفاع مقدس در راستای پیشرفت و آبادانی كشور گام بردارند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٣٢٩

تاریخ:1396/08/16


مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان:
بانوان نسل امروز با الگوپذیری از زنان دوران دفاع مقدس در راستای پیشرفت و آبادانی كشور گام بردارند

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: بانوان نسل امروز می‌توانند با الگوپذیری از زنان دوران دفاع مقدس در راستای پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر كشور گام بردارد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، زهرا یعقوب‌نژاد در اولین نشست کمیته بانوان کنگره شهدای استان هرمزگان که با حضور مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان برگزارشد بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت براي نسل امروز تاكيد كرد و بيان داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وي با اشاره  به نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، افزود: به طور قطع زنان جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی‌های زیادی داشته‌اند به طوری که بیشتر کارها و فعالیت‌های پشت جبهه را زنان انجام می‌دادند و به دفاع می‌پرداختند و کسی نمی تواند منکر نقش زنان در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی باشد.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری هرمزگان در رابطه با هدف کنگره شهدای استان هرمزگان، اظهار داشت: عمل به به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی برزنده نگه داشتن یاد شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ روحیه جهادی، جمع آوری آثار و سازماندهی این آثار گرانقدر شهدا، ودیعه گذاشتن آنها برای آیندگان به عنوان مهمترین ابزار مقابله با دشمن در جنگ نرم از اهداف اين كنگره است.

یعقوب‌نژاد با تاکید بر اینکه زنان در حوزه مدیریتی و اجتماعی فارغ از نگاه تنگ نظرانه جنسیتی می‌توانند نقش موثر و موفقی داشته باشند، تصريح كرد: بانوان نسل امروز می‌توانند با الگوپذیری از زنان دوران دفاع مقدس در راستای پیشرفت و آبادانی هرچه بیشتر كشور گام بردارد.

در اين نشست مصوب شد، اعضای اين كميته نسبت به شناسایی و معرفی زنان ایثارگر و گردآوری اطلاعات به‌صورت چاپ و نشر کتابچه برای الگوپذیری نسل جدید اقدام کنند و همچنین دستگاه‌های متولی نسبت به ارسال و ارائه طرح‌های فرهنگی، آموزشی با عنوان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به دبیرخانه كنگره اقدام كنند.

شماره خبر : ٦٣٢٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.