78
استانداری هرمزگان - اخبار > طرح‌هاي اثربخش در زندگي مردم در اولويت تكميل قرار گيرند
آخرین اخبار
اخبار > طرح‌هاي اثربخش در زندگي مردم در اولويت تكميل قرار گيرند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٠٤٥

تاریخ:1396/07/20


دکتر همتی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان:
طرح‌هاي اثربخش در زندگي مردم در اولويت تكميل قرار گيرند

استاندار هرمزگان گفت: برای تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی اولویت با طرح هایی است که در زندگی مردم نقش مهمی دارند.

 

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در هفتمين نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان، عنوان كرد: برای تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی اولویت با طرح هایی است که در زندگی مردم نقش مهمی دارند.

وي ادامه داد: پیشرفیت فیزیکی طرح ها هم در تکمیل آنها بسیار مهم است و اولویت با طرح های با پیشرفیت فیزیکی بالای 90 درصد است.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به محدود بودن منابع باید از منابع موجود به صورت بهینه در تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی استفاده کینم و مدیران دستگاه های اجرایی استان بهترین روش ها را برای مدیریت منابع محدود مالی جهت اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی به کار گیرند.

همتي تصريح كرد: مدیریت منابع باید نتیجه ای به همراه داشته باشد و در غیر این صورت نشان دهنده ناکارآمدی خواهد بود.

وي با اشاره به طرح تعیین خط بهینه حریم توسعه ساحلی شهر بندرعباس، اظهار داشت: در سال های گذشته مداخلات انسانی در ساحل انجام شده و آن را از شرایط طبیعی خارج کرده است و با اجرای طرح تعیین خط حریم ساحل ، در مکان هایی که ساخت و ساز شده است به جای تخریب ، این فضاها برای استفاده عمومی مردم تغییر می یابد.

استاندار هرمزگان گفت: با تغییر رویکرد، مکان هايي که در حریم ساحل ساخته شده اند در اختیار استفاده مردم قرار می گیرند.

همتي خاطرنشان كرد: باید مراقبت شود از این پس در حریم 60 متری ساحل تصرف و تجاوزی صورت نگیرد و کاربری بناهای ساخته شده کنونی نیز به مواردی برای استفاده عمومی تغییر کاربری داده شود تا بتوان آنها را مجاز تلقی کرد و تخریب بناهای احداث شده در ساحل و بستر دریا هدر دادن و اتلاف منابع ملی صرف شده است.

استاندار هرمزگان درباره وضعیت بهداشت و درمان نیز اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان هرمزگان در یک برنامه ریزی کوتاه مدت باید به سطحی برسد که از سایر استان ها و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس مراجعه کننده داشته باشد.

شماره خبر : ٦٠٤٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.