78
استانداری هرمزگان - اخبار > بانک کشاورزی، کشاورزان رنج‌دیده هرمزگان را دریابد
آخرین اخبار
اخبار > بانک کشاورزی، کشاورزان رنج‌دیده هرمزگان را دریابد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٩٤

تاریخ:1396/06/21


رئوفی درآئین معارفه مدیر بانک کشاورزی استان هرمزگان:
بانک کشاورزی، کشاورزان رنج‌دیده هرمزگان را دریابد

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: با توجه به عدم فروش محصولات کشاورزی، خشکسالی و شیوع آفات، کشاورزان هرمزگان به بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی مقروض شده اند و نیاز است مدیران این بانک در بازپرداخت وام‌ها کشاورزان استان را یاری و آنها را دریابند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در آیین تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید بانک کشاورزی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت انتقال تجربیات بين مدیران، بیان داشت: وقتی مدیری استخدام می‌شود، آموزش می‌بیند و تجربه کسب می‌کند، نیاز است هر وقتی که به بازنشستگي نائل می‌شود تجریبات ارزنده خود را به مدیران جدید و جوان منتقل کند.

رئوفی در ادامه به نقش بانک‌ها در رونق تولید کشور اشاره و در این رابطه افزود: از هشت هزار واحد تولیدی کشور که در پی سیاست‌های نادرست و تحریم‌های ظالمانه غیرفعال شده بودند، پنج هزار واحد تولیدی در دولت یازدهم با حمایت و همراهی بانک‌های عامل کشور احیاء و به چرخه تولید کشور بازگشتند و اگر همراهی و تسهیلات بانک‌ها نبود این واحد ا دوباره به چرخه تولید کشور باز نمی‌گشتند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به نقش مهم بانک کشاورزی درتوسعه زیرساخت‌های کشاورزی کشور و هرمزگان، بیان داشت: بانک کشاورزی نقش مهم و محرزی در توسعه بخش کشاورزی کشور از جمله کشاورزی استان هرمزگان با حمایت از کشاورزان به طرق مختلف دارد.

وی به بخشی از اقدامات مهم بانک کشاورزی در تقویت بخش کشاورزی هرمزگان اشاره و در این رابطه تصریح کرد: مکانیزه شدن موتور پمپ‌های کشاورزی استان، تبدیل آبیاری غرقابی به قطره‌ای و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بخشی مهمی از اقدامات مهم بانک کشاورزی دراستان هرمزگان بوده است که نقش مهم و بارزی درتوانمند کردن کشاورزان استان داشته است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به مقروض بودن کشاورزان استان به بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی، اظهار داشت: با توجه به عدم فروش محصولات کشاورزی کشاورزان، خشکسالی و شیوع آفات در استان، کشاورزان به بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی مقروض شده‌اند و توان پرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند و مهم است مدیران بانک‌ها به ویژه مدیران  بانک کشاورزی نهايت همراهی و همكاري  با کشاورزان استان را دراستمحال بدهی‌های آنها را با توجه به وضعیت خاص کشاورزان استان از لحاظ معیشتی و درآمدی داشته باشند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به نقش و اهمیت بانک کشاورزی در توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، تصریح کرد: فعال شدن و ایجاد صنایع تیدلی و فرآوری وابسته به محصولات کشاورزی درمناطق مختلف استان که نقش مهمی در رونق این بخش دارد به همراهی بانک‌ها به ویژه بانک کشاورزی وابسته است.

رئوفی افزود: مسئولان به دست‌های پینه بسته و آغشته به سموم کشاورزی کشاورزان زحمتکش استان که سلامت آنها را در معرض خطر قرار داده است توجه کنند.

وی با اشاره به در معرض خطر بودن سلامت کشاورزان استان با توجه استفاده گسترده از انواع سموم مختلف برای مبارزه با آفات، خاطرنشان کرد: متولیان بخش کشاورزی نسبت به آموزش‌های لازم دراستقاده صحیح ازسموم کشاورزی برای کشاورزان برای جلوگیری از مبتلا شدن این قشر زحمتکش به انواع بیماری‌های مخرب اقدام کنند زیرا مصرف گسترده انواع سموم توسط کشاورزان سلامت آنها را به شدت در معرض خطر قرار داده است و متاسفانه آمارها گویای این واقعیت تلخ است که باید چاره‌اندیشی شود.

وی تصریح کرد: بانک کشاورزی سیاست‌های خود را به نحوی تنظیم کند که به رونق بخش کشاورزی استان بیش از پیش کمک کند و بانک کشاورزی همان گونه که منابع و سود بانک را در اعطا تسهلات در نظر می‌گیرد منابع و سود کشاورزان استان را در نظر بگیرد تا شاهد رونق این بخش باشیم.

در پایان این مراسم از زحمات محمدرضا حاتمی مدیریت سابق بانک کشاورزی استان هرمزگان قدردانی و جهان نجاتي به عنوان مدیریت جدید بانک کشاورزی هرمزگان معرفی شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

شماره خبر : ٥٧٩٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.