78
استانداری هرمزگان - اخبار > زيرساخت‌هاي مناسب براي صادرات در بنادر مختلف هرمزگان ايجاد شود/استانداردسازی كالاها براي رقابت در بازارهای جهانی مورد توجه قرار گيرد
آخرین اخبار
اخبار > زيرساخت‌هاي مناسب براي صادرات در بنادر مختلف هرمزگان ايجاد شود/استانداردسازی كالاها براي رقابت در بازارهای جهانی مورد توجه قرار گيرد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٨٥

تاریخ:1396/06/20


دكتر جادری در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان:
زيرساخت‌هاي مناسب براي صادرات در بنادر مختلف هرمزگان ايجاد شود/استانداردسازی كالاها براي رقابت در بازارهای جهانی مورد توجه قرار گيرد

استاندار هرمزگان گفت: باید بنادر و گمرکات استان را تقویت و زیرساخت لازم را در آنها ايجاد کنیم تا صادرات کالا از طریق بنادر متعدد درمناطق مختلف هرمزگان صورت گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان بر لزوم ايجاد زیرساخت‌ها براي صادرات و تشویق صادرکنندگان تاكيد كرد و بيان داشت: يكسان‌سازي نرخ ارز، تعيين نرخ منطقي برای تسهیلات بانکی صادركنندگان، رفع مشکل حمل و نقل، افزایش سهم صادرات خدمات و محصولات با فناوری برتر و جلوگیری از انحصار و جذب سرمايه‌گذاري از موارد مهمي است كه مي‌تواند منجر به رفع چالش‌هاي عمده صادراتي شود.

وي ادامه داد: برای حضور در بازارهای بین‌المللی باید حضور موثر بخش خصوصی را داشته باشیم.

استاندار هرمزگان اين استان را نوک پیکان تجارت ایران دانست و افزود: هیچ استانی همانند هرمزگان چنین ظرفیتی برای صادرات و واردات و گردشگری ندارد چون اين استان از نعمت بندر، گمرک، دریا، جزایر و هر چهار شبکه حمل و نقل برخوردار است.

جادري تاكيد كرد: اگر می‌خواهیم صادرات داشته باشیم باید کالاها استانداردسازی شده باشد تا بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم و بر اين اساس نياز است بخش خصوصی در جلسات حضور یابد تا با این قوانین و بخشنامه‌ها آشنا شود.

وي تصريح كرد: 23 دفتر و اداره کل گمرکی در سواحل هرمزگان وجود دارد اما بیشتر کار صادرات و واردات در بنادر شهید رجایی و شهيد باهنر متمرکز شده است.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: باید سایر بنادر و گمرکات استان را تقویت و زیرساخت لازم را در آنها ايجاد کنیم تا صادرات کالا از طریق بنادر متعدد درمناطق مختلف هرمزگان صورت گیرد.

جادري صادرات کالا را از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و اظهار داشت: سازمان‌هایی همانند جهاد کشاورزی، شیلات و صنعت و معدن برنامه‌ریزی دقیقی برای صادرات محصولات تولیدی استان انجام دهند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٧٨٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.