يکشنبه ٢٢ فروردين ١٤٠٠
آخرین اخبار
تعطیلی مشاغل گروه دو، سه و چهار در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/واحدهای متخلف پلمپ می‌شوند/شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشند/استفاده از ماسک و عدم حضور در اماکن پرتجمع سیر بیماری را کاهش می‌دهد/افرادی که قرنطینه را رعایت نکنند مجازات قانونی می‌شوند/دورکاری دو سوم کارکنان ادارات در شهرستان‌های با وضعیت قرمز/مأموریت های غیرضرور لغو شود/فعالیت های آموزشی، فرهنگی و مراسم های مذهبی تعطیل است/برگزاری مراسم عروسی ممنوع است و دهیاران در روستاها مسئول مستقیم اجرای این قانون در روستاها هستند/فرمانداران مبادی ورودی شهرها را کنترل کنند/ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز و نارنجی به سایر شهرها و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است/تردد خودروهای شخصی از ساعت 22 تا ساعت 3 بامداد ممنوع است
اخبار > بازدید استاندار هرمزگان از معدن و کارخانه کنسانتره آهن رضوان در بخش فین شهرستان بندرعباس/افزایش توان و ولتاژ برق مصرفی و سهم آب این کارخانه در دستور کار قرار گرفت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٣٨٩٦
تاریخ:جمعه ١٠ بهمن ١٣٩٩


بازدید استاندار هرمزگان از معدن و کارخانه کنسانتره آهن رضوان در بخش فین شهرستان بندرعباس/افزایش توان و ولتاژ برق مصرفی و سهم آب این کارخانه در دستور کار قرار گرفت

استاندار هرمزگان ضمن بازدید از معدن و پروژه کارخانه کنسانتره آهن رضوان در بخش فین شهرستان بندرعباس، دستورات لازم را به منظور تسریع در راه اندازی و فراهم کردن مقدمات طرح توسعه این کارخانه صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در حاشیه بازدید از این پهنه معدنی، گفت: معدن رضوان ۲۰میلیون تن  ذخیره قطعی دارد و سالیانه شش میلیون تن عملیات معدنی در آن انجام می شود که دومیلیون ماده معدنی از آن استخراج می شود.
 
وی گفت: بازگشایی و اکتشافات تکمیلی این معدن از سال ۱۳۹۴ شروع شده و برای بهره برداری از این معدن زیر ساخت هایی شامل شش کیلومتر جاده آسفالته، ۹کیلومتر خط لوله فولادی و ۱۳کیلومتر اشبکه دومداره فشار قوی ایجاد شده است.
همتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۷نفر در این معدن اشتغال مستقیم دارند.
 
استاندار هرمزگان همچنین از کارخانه کنسانتره آهن رضوان که در جوار این معدن در حال راه اندازی است و بیش از ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز بازدید کرد و دستورات لازم را به منظور تسریع در راه اندازی و بهره برداری از این پروژه صادر کرد.
 
در این بازدید با درخواست مدیرعامل این کارخانه معدنی و با دستور استاندار هرمزگان، افزایش متراژ اراضی مورد نیاز، ولتاژ برق مصرفی و افزایش سهم آب  برای راه اندازی طرح توسعه این کارخانه در دستور کار قرار گرفت.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه این کارخانه با سرمایه گذاری ۱۰۰۰میلیارد تومانی در حال راه اندازی است، گفت: ظرفیت ورودی آن سالیانه ۲.۳میلیون تن خوراک سنگ اهن است که از در نهایت منجر به تولید یک میلیون تن کنسانتره می شود.
 
وی افزود: در راستای تکمیل زنجیره تولید فولاد، طرح توسعه شرکت پدیده کاوش ایرانیان برای تولید گندله به روش احیا مستقیم در منطقه ویژه صنعتی خلیج فارس از سال آینده شکل می گیرد.
 
همتی بیان داشت: همچنین در سال های آتی، راه اندازی یک خط دو میلون تنی دیگر در طرح توسعه کارخانه کنسانتره آهن رضوان پیش بینی شده است.
 
وی گفت: در حال حاضر برای دوره نصب وراه اندازی، برای ۳۰۰نفر اشتغال ایجاد شده که  ۱۷۰ نفر از این افراد بومی منطقه و ۱۳۰ از نفرمتخصصان سایر شهرهای کشور هستند و با بهره برداری از کارخانه کنسانتره آهن رضوان، برای ۴۰۰نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به وظایف و مسئولیت های اجتماعی صنایع و شرکت های فعال معدنی به‌ویژه در مناطق روستایی، گفت: احداث چهار کیلومتر راه روستایی و کشاورزی، بهسازی و نوسازی خط برق رضوان، احداث پل روستایی رضوان در منطقه بگود، بهسازی جاده روستایی بگود به طول ۲کیلومترو کمک به تأمین اقلام تحصیلی مورد نیاز مدارس رضوان از جمله کارهای انجام شده این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی بوده است.
 
همتی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این کارخانه در اسفندماه سال ۹۷ شروع شده و بر اساس پیش بینی ها، راه انداری اولیه آن اواسط اسفندماه سال جاری صورت می گیرد و اواخر اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شماره خبر : ٢٣٨٩٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/01/22

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.