پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > ۹۵ میلیارد تومان اعتبار با اولویت توسعه امکانات بیمارستانی و درمانی به هرمزگان اختصاص یافت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٩٥٦

تاریخ:1399/04/02


استاندار هرمزگان پس از دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد:
۹۵ میلیارد تومان اعتبار با اولویت توسعه امکانات بیمارستانی و درمانی به هرمزگان اختصاص یافت

استاندار هرمزگان از اختصاص ۹۵ میلیارد تومان اعتبار به هرمزگان جهت تکمیل زیرساخت‌های استان با اولویت توسعه امکانات بیمارستانی و درمانی، خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، روز دوشنبه در تهران به همراه نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دیدار و گفتگو کرد.
 
دکتر فریدون همتی در خصوص این دیدار، عنوان کرد: در این دیدار مسائل و مشکلات حوزه‌های آب، راه، مسکن و تسریع در تکمیل بیمارستان ها و سایر مشکلات زیرساختی استان، مطرح شد.
 
وی ادامه داد: در این نشست در مجموع ۹۵ میلیارد تومان اعتبار با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تامین و تکمیل زیرساخت‌های استان در حوزه های مورد نیاز اختصاص یافت.
 
استاندار هرمزگان افزود: از این اعتبارات، ۵۱ میلیارد تومان جهت ساخت و راه اندازی بخش های مراقبت های ویژه و تخت آی سی یو جدید در بیمارستان های استان، ۳۶ میلیارد تومان جهت تامین حقوق جذب 600 نفر پرستار و پرسنل کادر درمانی در هرمزگان و شش میلیارد تومان نیز بابت تقویت سیستم های سرمایشی بیمارستان‌های استان، تخصیص می‌یابد.
 
همتی تصریح کرد: تامین منابع مالی خرید سه دستگاه آمبولانس برای بخش درمان شهرستان بشاگرد نیز از دیگر مصوبات این دیدار بود. 
 
وی گفت: دکتر نوبخت برای بازدید از استان و بررسی نیازهای زیرساختی به ویژه حوزه درمانی استان، تا دو هفته آینده به هرمزگان سفر می‌کند.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ساخت دو هزار واحد مسکونی برای مستضعفین و نیازمندان نیز پیگیری شد و عملیات احداث این واحدهای مسکونی در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به هرمزگان آغاز می‌شود.
 
همتی بیان داشت: تامین اعتبار آبرسانی به غرب جزیره قشم نیز در این نشست مورد پیگیری قرار گرفت.

شماره خبر : ٢١٩٥٦
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/05/15

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.