دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > افزایش شیوع بیماری کرونا طی روزهای اخیر در هرمزگان و ترددهای زیاد و حضور مردم در مکان های عمومی آن هم بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری، نگران کننده است/همه مردم هرمزگان بسیار جدی‌تر اصول بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت و حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٦٢٩

تاریخ:1399/02/24


دکتر همتی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا:
افزایش شیوع بیماری کرونا طی روزهای اخیر در هرمزگان و ترددهای زیاد و حضور مردم در مکان های عمومی آن هم بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری، نگران کننده است/همه مردم هرمزگان بسیار جدی‌تر اصول بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت و حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند

استاندار هرمزگان گفت: به دلیل شیوع بیشتر بیماری کرونا طی روزهای اخیر در هرمزگان، دغدغه و نگرانی جدی داریم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با تاکید بر اینکه به دلیل شیوع بیشتر بیماری کرونا طی روزهای اخیر در هرمزگان، دغدغه و نگرانی جدی داریم، عنوان کرد: با افزایش ظرفیت تست های آزمایشگاهی، میزان شناسایی بیماران مبتلا به کرونا و افراد فاقد علائم بیماری نیز در هرمزگان افزایش یافته است.
 
وی ادامه داد: افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان نشان می‌دهد که این بیماری در سطح جامعه وجود دارد و در حال انتقال است.
 
استاندار هرمزگان افزود: ما نسبت به وضع موجود ترددهای زیاد و حضور مردم در مکان های عمومی و محیط‌های خرید و بازار، آن هم بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی، نگرانی جدی داریم و اگر مردم توصیه ها را رعایت نکنند، ممکن است هرمزگان نیز به لحاظ افزایش بیماری کرونا به وضعیت فعلی استان خوزستان دچار شود.
 
همتی تصریح کرد: مردم برای انجام هر نوع فعالیت و هنگام حضور در همه مکان های عمومی و مراکز خرید، حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و تنها با رعایت این پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری، می توانیم بیماری کرونا را مهار کنیم.
 
وی گفت: مردم تا جایی که امکان دارد، در خانه بمانند و به ویژه افراد با سن بالا و همچنین دارای بیماری زمینه ای باید مراقبت بیشتری داشته باشند.
 
استاندار هرمزگان تاکید کرد: افرادی که تست بیماری کرونا در آنها مثبت اعلام شده نیز هم در درون خانواده باید فاصله گذاری و موارد بهداشتی را رعایت کنند و هم دستور پزشکی قرنطینه را رعایت کرده و در اجتماع حضور نیابند تا سلامتی دیگران به خطر نیفتد.
 
وی یادآور شد: از همه مردم هرمزگان می خواهیم تا بسیار جدی‌تر اصول بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کنند تا این بیماری در استان کنترل و مهار شود.

شماره خبر : ٢١٦٢٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.