دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٥٣٩

تاریخ:1399/02/12پیام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم

استاندار هرمزگان با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم را به تمامی معلمان و جامعه فرهنگیان استان هرمزگان تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
دوازدهم اردیبهشت یادآور سالروز شهادت استاد فرهیخته، متفکر و عالم بزرگ شهید آیت‌الله مرتضی مطهری است که در طول دوران عمر با برکت خویش راه جهاد علمی را در پیش گرفت و با تالیف کتب متعدد، نقش موثری در آگاه سازی جامعه داشت.
 
شهید مطهری به عنوان یکی از شاگردان حضرت امام راحل از شخصیت‌های برجسته و متفکر بود که نقش مهمی در دوران انقلاب اسلامی داشت.
 
ایام سالروز شهادت این شخصیت بزرگوار به درستی و در بزرگداشت شهید مطهری به عنوان روز معلم و آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم نامگذاری شده و فرصت مناسبی را برای تجلیل از شخصیت والای معلمان ایران اسلامی فراهم نموده، تا به امر مهم تعلیم و تربیت و نقش موثر و اساسی معلمان در جامعه بیشتر توجه داشته باشیم.
 
زیرساخت اصلی توسعه جوامع در نهاد آموزش و پرورش شکل می گیرد و در این نهاد مهم، معلمان نقش اصلی را بر عهده دارند.
 
معلمان وظیفه حساس و خطیر هدایت، تعلیم و تربیت جامعه را بر عهده دارند و بر این اساس توجه به نهاد آموزش و پرورش و فراهم سازی زمینه برای رشد آن، تضمین کننده پیشرفت جامعه و کشور در آینده است.
 
با پیروزی انقلاب اسلامی تحولات اساسی در نهاد آموزش و پرورش کشورمان شکل گرفت و آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از معلمان توانمند، روزبه‌روز در مسیر پیشرفت گام برداشته که تلاش معلمان عزیز و بزرگوار در این راه ستودنی است.
 
توجه همه جانبه به معلمان از ضروریات هر جامعه محسوب می شود و ما موظف هستیم تا مسائل این قشر را به طور جدی مورد پیگیری قرار داده و دغدغه های آنان را رفع کنیم.
 
معلمان تربیت کننده نسل آینده ساز جامعه هستند و بار اصلی تعلیم و تربیت را بر دوش دارند. معلمی شغل انبیاست و این توصیف مهم نشان می دهد که معلمان هدایت کننده جامعه در مسیر پیشرفت و تعالی هستند.
 
معلمان کشورمان فداکارانه در مدارس سراسر ایران اسلامی به علم آموزی و تربیت نسل آینده ساز این جامعه می پردازند که این رشادت آنها باید به شکل شایسته مورد توجه و تجلیل قرار گیرد.
 
در این روزها که به دلیل شیوع بیماری کرونا، مدارس تعطیل هستند اما با تلاش معلمان، آموزش تعطیل نیست و معلمان بزرگوار با استفاده از امکانات نوین ارتباطی، مشغول تدریس دانش آموزان بوده‌اند که باید قدردان همه آنان باشیم.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری، فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم را به تمامی معلمان سختکوش و تلاشگر ایران اسلامی، به ویژه معلمان شریف و بزرگوار هرمزگان و تمامی فرهنگیان و کارکنان آموزش و پرورش که در تمامی نقاط این استان مشغول فعالیت هستند، تبریک عرض می نمایم و ضمن قدردانی از تلاش آنها در راستای رشد و تعالی فرزندان این سرزمین، امیدوارم در راه شکوفایی هرچه بیشتر ایران اسلامی موفق و موید باشند.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢١٥٣٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.