دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > کوشش جهادی کارگران در جبهه کار و تلاش منجر به پیشرفت کشور در زمینه های مختلف شده است/نقش قشر کارگر در رونق و جهش تولید بسیار مهم و موثر است/حمایت از کارگران و حفظ اشتغال این قشر پرتلاش در اولویت قرار دارد/پروتکل‌های بهداشتی در محیط های کار باید به طور جدی رعایت شود/لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای جلوگیری از تعدیل نیرو در شرکت‌ها، واحدها و کارخانجات مختلف


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢١٥٣٨

تاریخ:1399/02/11


استاندار هرمزگان در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره امتنان از کارگران و واحدهای نمونه استان:
کوشش جهادی کارگران در جبهه کار و تلاش منجر به پیشرفت کشور در زمینه های مختلف شده است/نقش قشر کارگر در رونق و جهش تولید بسیار مهم و موثر است/حمایت از کارگران و حفظ اشتغال این قشر پرتلاش در اولویت قرار دارد/پروتکل‌های بهداشتی در محیط های کار باید به طور جدی رعایت شود/لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای جلوگیری از تعدیل نیرو در شرکت‌ها، واحدها و کارخانجات مختلف

استاندار هرمزگان گفت: کارگران با تلاش جهادی در جبهه کار و تلاش به خوبی نقش خود را ایفا نموده و آثار کار آنان در جامعه دیده می شود که این کار و تلاش و کوشش کارگران منجر به پیشرفت کشور در زمینه های مختلف شده است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره امتنان از کارگران و واحدهای نمونه استان هرمزگان با تبریک روز کارگر به تمامی کارگران پرتلاش به ویژه در استان هرمزگان، عنوان کرد: کارگران با تلاش فراوان در همه عرصه ها مشغول کار و سازندگی و فعالیت هستند و از همه این بزرگواران تشکر و قدردانی می نمایم.
 
وی ادامه داد: قشر کارگر در مقاطع و دوران مختلف به ویژه در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقابله با تحریم ها و امروز هم در مقابله با ویروس کرونا، همواره نقش آفرین بوده است.
 
استاندار هرمزگان افزود: کارگران با تلاش جهادی در جبهه کار و تلاش به خوبی نقش خود را ایفا نموده و آثار کار آنان در جامعه دیده می شود که این کار و تلاش و کوشش کارگران منجر به پیشرفت کشور در زمینه های مختلف شده است.
 
همتی تصریح کرد: در استان هرمزگان نیز با توجه به فعالیت واحدهای بزرگ صنعتی و اقتصادی شاهد زحمات گسترده کارگران در عرصه تولید و اقتصاد و صنعت هستیم.
 
وی گفت: دستگاه های دولتی و اجرایی و نهادهای مسئول مختلف، پیگیر تامین رفاه و آسایش قشر کارگر می باشند و این امر در استان هرمزگان نیز در اولویت قرار دارد.
 
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید برای حفظ اشتغال کارگران تصمیمات موثر و به موقع داشته باشیم، اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، تجزیه و تحلیل دقیقی در زمینه وضعیت کارگران و واحدهای فعال در استان ارائه دهد تا بتوانیم اقدامات مناسب برای حمایت از این قشر را انجام دهیم.
 
همتی با بیان اینکه محصولات تولیدی از سوی کارگران به جنبه‌های مختلف زندگی همه ما کیفیت بخشیده است، اضافه کرد: کارگران در همه شرایط تلاش کرده‌اند تا تولید داخلی رونق و جهش یابد و امروز باید بسیار بیشتر از گذشته این قشر پرتلاش را مورد توجه قرار دهیم و زمینه توسعه فعالیت‌های آنها را فراهم کنیم.
 
وی با تأکید بر لزوم توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط های کار، بیان داشت: حفظ سلامتی کارگران همچون دیگر اقشار و شهروندان جامعه در اولویت قرار دارد و باید به طور جدی در محیط‌های کار و تولید، دستورالعمل ها برای پیشگیری از بیماری کرونا رعایت شود و در این راستا نیاز است بازرسی های مستمر از سوی دستگاه‌های مسئول صورت گیرد.
 
استاندار هرمزگان همچنین بر لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای جلوگیری از تعدیل نیرو در شرکت‌ها، واحدها و کارخانجات مختلف تاکید کرد و افزود: واحدهایی که توجیه برای تعدیل نیرو ندارند، اجازه این کار را نخواهند داشت و وضعیت واحدهای دارای مشکل نیز باید به طور دقیق بررسی و برای رفع مشکلات آنان و حفظ اشتغال کارگران این واحدها اقدام شود.
 
همتی با اشاره به اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه در کشور به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: فرهنگ یاری رسانی و کمک به اقشار آسیب دیده یک سرمایه بزرگ و ارزشمند برای کشور است و همه باید در این زمینه مشارکت داشته باشیم.

شماره خبر : ٢١٥٣٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/16

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.