جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > مهمترین وظیفه شورای اطلاع رسانی هرمزگان، ایجاد همگرایی رسانه ای در استان است/باید با تزریق امید به جامعه موجب ایجاد انگیزه در مردم شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٧٤٣

تاریخ:1398/07/30


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
مهمترین وظیفه شورای اطلاع رسانی هرمزگان، ایجاد همگرایی رسانه ای در استان است/باید با تزریق امید به جامعه موجب ایجاد انگیزه در مردم شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مهمترین وظیفه شورای اطلاع رسانی هرمزگان همگرایی و ایجاد اتحاد در میان دستگاه های دولتی و بدنه رسانه ای استان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر سعید ناجی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان هرمزگان، با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در جامعه، افزود: تصویب و تشکیل شورای اطلاع رسانی در بالاترین سطوح نظام نشانگر توجه ویژه به این حوزه است.

وی اضافه کرد: امروز حیات و ثبات و آرامش کشورهای جهان به اطلاع رسانی مناسب روشن و دقیق گره خورده است که یکی از استراتژی‌های این شورا برای رسیدن به اطلاع رسانی درست و ایجاد فضای آرام در جامعه است.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری هرمزگان به ضرورت انعکاس فعالیت ها و عملکرد دستگاه های دولتی در جامعه، اشاره کرد و گفت: دولت فعال ترین ارکان نظام است و اگر عملکرد دولت ضعیف اطلاع رسانی شود به کلیت نظام آسیب وارد می شود و به همین دلیل باید بتوان عملکرد و فعالیت های دولت را به درستی انعکاس داد و این امر از وظایف مدیران دستگاه ها است.

ناجی خاطرنشان کرد: خلاء اطلاع رسانی به موقع در جامعه به ویژه در فضای مجازی مشهود است و این خلاء اگر توسط اهالی رسانه و دلسوزان این عرصه پر نشود توسط کسانی که معاند نظام هستند پر خواهد شد که این امر آسیب های زیادی برای جامعه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: همه مدیران باید بخشی از وقت خود را به اطلاع رسانی خدمات مجموعه خود اختصاص دهند و مستقیما مدیریت بخش اطلاع رسانی ارایه خدمات مجموعه به مردم را زیر نظر داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: همگرایی رسانه ای بدین معنا است که همه چیز در مکان و زمان مناسب خود اطلاع رسانی شود و نباید از این غافل شد که شایعات و اخبار جعلی زمانی آغاز می شود که اطلاع رسانی  به موقع صورت نگیرد.

ناجی افزود: افرادی که در جامعه تریبون در اختیار دارند باید آگاه به مسایل روز، صحت مطالب و مراقب انعکاس گفته های خود و تاثیر آن در جامعه باشند.

وی با بیان اینکه انتشار اخبار منفی در فضای مجازی موجب دلسردی و ناامیدی مردم می شود، بیان کرد: اخبار دلگرم کننده همراه با چاشنی امید باید در راس اطلاع رسانی استان انجام شود تا بتوان امید را در جامعه تزریق کرد و موجب ایجاد انگیزه در مردم شد.

وی به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و گفت: شناخت فضای مجازی باید در اولویت فعالیت های رسانه ای مدیران قرار گیرد زیرا ورود بدون آگاهی در این بخش آسیب های فراوانی به همراه خواهد داشت‌.

شماره خبر : ١٩٧٤٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.