جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > زلزله غرب استان هرمزگان خسارتی در پی نداشت


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٩٧٢٢

تاریخ:1398/07/29


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:
زلزله غرب استان هرمزگان خسارتی در پی نداشت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: کانون اصلی زلزله غرب استان هرمزگان در شهرستان بستک بود که شدت این زمین لرزه در پنج شهرستان دیگر نیز احساس شد‌.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان که همراه با ارتباط ویدئو کنفرانس با فرمانداران برگزار شد، افزود: کانون این زمین لرزه منطقه کوهستانی و فاقد سکنه در حوالی شهرستان بستک بوده است.

وی اضافه کرد: تا کنون هیچ گونه خسارت جانی و مالی اعلام نشده و تنها گزارشاتی از آسیب های جزئی به منازل روستایی که بافت فرسوده داشته اند اعلام شده است.

مدرس خاطرنشان کرد: خسارت های وارد شده به بافت روستایی توسط بنیاد مسکن استان در حال بررسی است و پس از جمع آوری اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران شهرستان در شهرستان های معین منطقه زلزله زده برگزار شده است، افزود: به صورت همزمان در شش شهرستان پارسیان، بندرلنگه، بندرخمیر، بستک، بندرعباس و میناب به ریاست فرمانداران جلسه ستاد مدیریت بحران برگزار شد.

وی تاکید کرد: این زمین لرزه تا کنون حدود ۱۲ پس لرزه داشته و با توجه به این امر  بهتر است مردم منطقه تمامی نکات ایمنی را رعایت کنند.

شماره خبر : ١٩٧٢٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/04/18

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.