يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > لزوم تسریع در روند تهیه و تصویب طرح های مطالعاتی مدیریت پسماند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٧٣٢

تاریخ:1398/05/19


مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان:
لزوم تسریع در روند تهیه و تصویب طرح های مطالعاتی مدیریت پسماند

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: طولانی شدن روند تهیه و تصویب طرح های مطالعاتی مدیریت پسماند، قابل قبول نیست و در این زمینه شهرداری ها، دهیاری ها و مشاورین مربوطه باید با جدیت بیشتری اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، صفر صادقی پور در دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان هرمزگان، در خصوص جانمایی مکان دفن بهداشتی پسماندهای عفونی شهر بندرعباس، افزود: این امر به عنوان مصوبه الزام آور جهت پیگیری و اقدام در این خصوص به شهرداری بندرعباس اعلام گردد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پسماندهای عفونی در محل سایت تل سیاه با استفاده از آهک توسط شهرداری دفن  می شود که باید سریع تر جانمایی صورت گیرد‌.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان به بررسی وضعیت تهیه طرح‌های مطالعات مدیریت پسماند شهرها و روستاهای استان اشاره کرد و افزود:  در این مورد ضمن ارائه گزارشی مبسوط توسط اداره کل امور شهری و شوراها، کارشناس مربوطه اقدام ۱۱ شهرداری و ۲۳ دهیاری در راستای اجرای طرح تفکیک از مبدا پسماندها را شروع خوبی جهت تسریع در روند اجرایی آن به سایر شهرها و روستاهای استان اعلام کند.

صادقی پور خاطرنشان کرد: همچنین مورد مذکور و نیز ظرفیت ایجاد شده در بند ط  تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ از طرفی برنامه حوزه معاونت عمرانی استانداری در خصوص استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به عنوان سرمایه گذار جهت مشارکت با شهرداری ها و دهیاری های استان به منظور تشکیل شرکت مدیریت پسماند استان را موارد خوبی جهت نیل به اهداف مدیریت پسماند استان است.

وی با اشاره به تصویب کلیات طرح جامع مدیریت پسماند منطقه پارسیان شامل شهرهای پارسیان، دشتی، کوشکنار و سایر روستاهای واقع در طرح افزود:  طرح مذکور مشروط به اصلاح برخی موارد و نیز کسب مجوز از کمیسیون ماده ۱۱ است که باید اقدامات لازم در این خصوص صورت گیرد.

صادقی پور گفت: اجرای طرح های مطالعاتی با توجه به ظرفیتهای ایجاد شده در قانون بودجه سال جاری و نیز دستور العمل ماده 58 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و نیازمند پیگیری همه جانبه می باشد.

شماره خبر : ١٨٧٣٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.