دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > اشتغالزایی با استفاده از بستر دیجیتال در هرمزگان توسعه یابد/لزوم تقویت نیروی انسانی در حوزه گردشگری/فعالیت های بوم گردی با ارائه آموزش های تخصصی ترویج شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٧١٠

تاریخ:1398/05/16


دکتر همتی در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان:
اشتغالزایی با استفاده از بستر دیجیتال در هرمزگان توسعه یابد/لزوم تقویت نیروی انسانی در حوزه گردشگری/فعالیت های بوم گردی با ارائه آموزش های تخصصی ترویج شود

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه فناوری اطلاعات ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال با استفاده از بستر دیجیتال وجود دارد و باید این امر در استان مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان هرمزگان بر لزوم فعال شدن گروه‌های کاری تخصصی ذیل این کارگروه تاکید کرد و بیان داشت: گزارش اقدامات گروه های کاری باید در هر جلسه از کارگروه ارائه شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی، ایده ها و نیازهای خود در حوزه‌های پژوهش، آموزش، فناوری و نوآوری را به این کارگروه ارائه دهند.

استاندار هرمزگان افزود: در حوزه فناوری اطلاعات ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال با استفاده از بستر دیجیتال وجود دارد و باید این امر در استان مورد توجه جدی قرار گیرد.

همتی در ادامه به مطالعات حوزه حوزه گردشگری استان هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت: از درون این مطالعات باید تمامی ظرفیت‌های گردشگری استان به صورت دقیق شناسایی شوند و راهکارهایی برای به کار گیری و فعال سازی آنها ارائه شود تا پیشرفت های خوبی در حوزه گردشگری داشته باشیم.

همتی عنوان کرد: ارتقای سطح گردشگری در هر جامعه‌ای می‌تواند موجب پویایی و افزایش تعاملات فرهنگی در آن جامعه شود و باید به تقویت نیروی انسانی و آموزش در حوزه گردشگری توجه بسیاری داشته باشیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: توسعه فعالیت های بوم گردی با ارائه آموزش های تخصصی در این حوزه از مواردی است که باید در هرمزگان با جدیت پیگیری و انجام شود.

وی گفت: گردشگری ثروتی پایان ناپذیر برای هر جامعه است و روز به روز می‌توان ظرفیت‌های جدید از درون آن شناسایی کرد و باید تبلیغ گسترده‌ای برای معرفی جاذبه های گردشگری داشته باشیم.

استاندار هرمزگان همچنین بر ضرورت تسریع در راه اندازی اپلیکیشن و پرتال جامع گردشگری استان هرمزگان تاکید کرد.

شماره خبر : ١٨٧١٠
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.