يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > دانشکده مهندسی نفت و شیمی در هرمزگان راه‌اندازی می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٧٠٩

تاریخ:1398/05/16


استاندار هرمزگان خبر داد:
دانشکده مهندسی نفت و شیمی در هرمزگان راه‌اندازی می‌شود

استاندار هرمزگان از راه‌اندازی دانشکده مهندسی نفت و شیمی در هرمزگان خبر داد و گفت: با پیگیری هایی که صورت گرفت، مجوز راه‌اندازی این دانشکده از سوی وزارت علوم صادر و به دانشگاه هرمزگان ابلاغ شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست هماهنگی راه‌اندازی دانشکده مهندسی نفت و شیمی در هرمزگان، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های هرمزگان در حوزه نفت و گاز و استقرار پالایشگاه ها و صنایع بزرگ در این حوزه در هرمزگان، راه‌اندازی دانشکده مهندسی نفت و شیمی یکی از ضروریات این استان است.

وی ادامه داد: این امر در سفر رئیس جمهوری به هرمزگان مصوب شد و با پیگیری هایی که صورت گرفت، مجوز راه‌اندازی این دانشکده از سوی وزارت علوم صادر و به دانشگاه هرمزگان ابلاغ شد.

استاندار هرمزگان افزود: دانشکده مهندسی شیمی و نفت با برخورداری از تجهیزات کامل برای ارائه آموزش‌های با کیفیت مطلوب و رونق و شکوفایی علمی و فناوری در این حوزه ایجاد می‌شود.

همتی تصریح کرد: این دانشکده طی یک و نیم تا دو سال آینده به صورت کامل آماده فعالیت می شود و هزینه های راه اندازی آن نیز به صورت ۵۰ درصد از طریق اعتبارات دولتی و ۵۰ درصد نیز با مشارکت بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی تامین خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اولویت ما افزایش توانمندی علمی و ایجاد زمینه برای شکوفایی و به کارگیری نخبگان و نیروهای استان به ویژه در حوزه نفت و گاز است و برای این کار دانشکده مجهز نفت و پتروشیمی در استان ایجاد می شود.

وی گفت: این دانشکده می تواند نیروی انسانی ماهر برای هرمزگان در حوزه نفت و گاز تربیت کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که از بهترین اساتید و همچنین امکانات مناسب برخوردار باشد.

شماره خبر : ١٨٧٠٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.