يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > نهضت ساخت راه‌ در شهرستان بشاگرد ایجاد می شود/برنامه ریزی برای راه اندازی بندر اقیانوسی با هدف توسعه سواحل مکران در شرق هرمزگان/تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور در اولویت است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٩٣

تاریخ:1398/05/15


وزیر راه و شهرسازی:
نهضت ساخت راه‌ در شهرستان بشاگرد ایجاد می شود/برنامه ریزی برای راه اندازی بندر اقیانوسی با هدف توسعه سواحل مکران در شرق هرمزگان/تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور در اولویت است

وزیر راه و شهرسازی از توجه ویژه به ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: در سال جاری حتما به این موضوع به عنوان یک اولویت توجه خواهیم کرد و نهضت ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد ایجاد می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس محمد اسلامی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان، هماهنگی و انسجام و یکپارچگی دستگاه های استانی برای توسعه هرمزگان را ضروری برشمرد و عنوان کرد: باید مردمی کردن اقتصاد و تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذاران و پاسخگویی مناسب، مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای توسعه پایدار استان باید برنامه توسعه متوازن و فراگیر داشته باشیم و همچنین زیرساخت ها و زیربناهای مورد نیاز ایجاد شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: توسعه سواحل مکران در شرق هرمزگان از برنامه‌هایی است که باید با جدیت پیگیری شود.

اسلامی خاطر نشان کرد: ایجاد بندر اقیانوسی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تسریع در راه‌اندازی پایانه نفتی و ایجاد ظرفیت های نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین راه اندازی شهرک صنعتی از برنامه‌های مصوب حوزه اقتصاد مقاومتی برای توسعه سواحل مکران است.

وی همچنین از توجه ویژه به ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت: در سال جاری حتما به این موضوع به عنوان یک اولویت توجه خواهیم کرد و نهضت ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد ایجاد می شود تا این شهرستان از این لحاظ ارتقای قابل توجهی پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور نیز در اولویت قرار دارد و از همه فرصت های بودجه ای برای این کار استفاده می کنیم.

اسلامی یادآور شد: در حوزه نوسازی بافت فرسوده نیز اختیارات بازآفرینی به استان ها تفویض شده و باید با استفاده از توانمندی شرکت‌های معتبر این کار به خوبی در شهر بندرعباس انجام شود.

وی گفت: در حوزه راه و شهرسازی در سراسر کشور شاهد فعالیت و ساخت و ساز هستیم و نشاط و رونق خوبی از این لحاظ وجود دارد.

شماره خبر : ١٨٦٩٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.