دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩
آخرین اخبار
اخبار > جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی است/وزارت راه و شهرسازی هرچه سریعتر طرح دو خطه شدن راه آهن بندرعباس به تهران را تکمیل و قطار سریع السیر در این مسیر راه اندازی کند/احداث راه های جدید در شهرستان بشاگرد باید با توجه بسیار ویژه در اولویت باشد/لزوم پیگیری جدی توسعه بندر شهید رجایی و بندرلنگه


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٩٢

تاریخ:1398/05/15


دکتر همتی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان:
جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی است/وزارت راه و شهرسازی هرچه سریعتر طرح دو خطه شدن راه آهن بندرعباس به تهران را تکمیل و قطار سریع السیر در این مسیر راه اندازی کند/احداث راه های جدید در شهرستان بشاگرد باید با توجه بسیار ویژه در اولویت باشد/لزوم پیگیری جدی توسعه بندر شهید رجایی و بندرلنگه

استاندار هرمزگان جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان را مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی اعلام کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، جهت گیری جدید توسعه در هرمزگان را مبتنی بر ظرفیت های دریایی و شیلاتی اعلام کرد و بیان داشت: فعال سازی ظرفیت های پرورش ماهی و میگو در هرمزگان به طور جدی در حال پیگیری و اجراست و بنا داریم تا دو سال آینده حداقل ۱۰۰ هزار تن تولید میگوی پرورشی در این استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این راستا در ابتدا پنج پهنه جدید برای پرورش میگو در هرمزگان را مد نظر داریم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی فعال و به مرحله تولید خواهند رسید.

استاندار هرمزگان افزود: راه اندازی پنج هزار هکتار کشت گلخانه ای افق در نظر گرفته شده برای هرمزگان در حوزه کشاورزی است که هزار و ۶۰۰ هکتار آن در قالب یک شهرک گلخانه‌ای بزرگ در کنار سد جگین ایجاد می شود.

همتی تصریح کرد: در حوزه آب شیرین کن نیز علاوه بر آب شیرین کن های کوچک راه اندازی شده و در دست اجرا، دو آب شیرین کن بزرگ ۱۰۰ هزار مترمکعبی و یک میلیون مترمکعبی نیز در بندرعباس به تدریج در حال وارد شدن به مدار هستند.

وی گفت: برای رسیدن به افق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان نیز کنسرسیومی تشکیل شده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین برای جذب ۱۰ میلیون گردشگر در این استان هدف‌گذاری شده که گردشگری دریایی، سواحل و جزایر و همچنین ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه راه آهن و فرودگاه و افزایش پروازهای مسافری از ملزومات آن هستند.

وی تاکید کرد: راه اندازی قطار سریع السیر در مسیر بندرعباس به تهران یک ضرورت در راستای توسعه گردشگری است و از وزارت راه و شهرسازی می‌خواهیم تا برای تحقق این هدف هر چه سریعتر طرح دو خطه شدن راه آهن بندرعباس به تهران را تکمیل نماید که با این کار ظرفیت حمل بار و مسافر در این محور افزایش چشمگیری خواهد یافت.

همتی انجام طرح های مطالعاتی در حوزه اکتشاف پهنه های معدنی، ایجاد دو شهرک بخش خصوصی در حوزه معادن و رونق جزایر و توسعه سکونت در آن‌ها را از دیگر محورها و برنامه‌های توسعه در هرمزگان برشمرد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: تکمیل کریدور ساحلی جنوب کشور در حوزه استان هرمزگان از دیگر برنامه‌های مهم در این استان است که در راستای توسعه سواحل مکران ضروری است.

وی اضافه کرد: درخواست ما تسریع در تکمیل این کریدور از پارسیان تا بندرعباس و همچنین از میناب تا جاسک است.

استاندار هرمزگان بر لزوم توجه ویژه به ایجاد راه های روستایی در این استان تاکید کرد و گفت: در این حوزه شهرستان بشاگرد نیازمند توجه بسیار ویژه و کمک های مستقیم وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد راه های جدید و مناسب است.

همتی به رونق صنعت کشتی‌سازی در بندرعباس اشاره کرد و افزود: با تدابیر اتخاذ شده و پیگیری هایی که صورت گرفت، در حال حاضر مجموعه کشتی سازی در بندرعباس پر رونق ترین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد و کشتی های بزرگی از جمله در حوزه نفتکش ها در این مجموعه در حال تعمیر و ساخت هستند که نشان دهنده استعداد فراوان این حوزه است.

وی همچنین خواستار توجه ویژه به طرح‌های نوسازی بافت فرسوده و بازآفرینی در هرمزگان شد و گفت: در این راستا نیازمند اختیارات ویژه برای حرکت جدی هستیم.

استاندار هرمزگان پیگیری جدی توسعه بندر شهید رجایی بندرعباس و توسعه بندرلنگه را از دیگر خواسته های این استان از وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد.

شماره خبر : ١٨٦٩٢
.انتهای پیام


خروج




کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1399/02/29

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.