يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > برنامه های توسعه ای هرمزگان با تکیه بر پشتیبانی علمی و تحقیقاتی دانشگاه ها محقق می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:١٨٦٨٩

تاریخ:1398/05/15


استاندار هرمزگان در نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان:
برنامه های توسعه ای هرمزگان با تکیه بر پشتیبانی علمی و تحقیقاتی دانشگاه ها محقق می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: برنامه های توسعه ای هرمزگان با تکیه بر دانشگاه ها محقق خواهد شد، چون تحقق این برنامه ها نیازمند حضور دانشگاه ها و پشتیبانی علمی و استفاده از ظرفیت رشته های دانشگاهی مرتبط است تا منجر به درآمد و اشتغال شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در شانزدهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان توسعه دریا محور را محور اصلی توسعه هرمزگان برشمرد و عنوان کرد: با توجه به توانمندی های این استان در زمینه پرورش میگو، برای تولید ۱۰۰ هزار تن میگوی پرورشی تا دو سال آینده در هرمزگان برنامه‌ریزی و هدفگذاری شده است.

وی ادامه داد: با فعال سازی این ظرفیت شاهد اشتغالزایی و درآمدزایی گسترده‌ برای هرمزگان خواهیم بود.

استاندار هرمزگان افزود: محور اصلی توسعه استان هرمزگان با استفاده از ظرفیت دریا در حوزه شیلات و گردشگری است که مبتنی بر رعایت الزامات زیست محیطی و برنامه عملیاتی در حال انجام است و روند توسعه در حوزه شیلات با شتاب پیش می رود.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز جذب ۱۰ میلیون گردشگر برای استان هرمزگان هدفگذاری شده است.

همتی گفت: رونق تولید محصولات کشاورزی با توسعه کشت گلخانه ای از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای هرمزگان است.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه پرشتاب هرمزگان به دانشگاه تکیه خواهیم داشت و قطعاً برای اینکه توسعه مطلوبی در این استان داشته باشیم از توانمندی‌های دانشگاه های این استان و دانشگاهیان استفاده خواهیم کرد.

همتی تصریح کرد: از دانشگاه ها می خواهیم تا در طرح های توسعه ای هرمزگان مشارکت داشته و پشتیبانی علمی از آن را انجام دهند، تا بتوانیم این طرح‌ها را به شکل مطلوبی به سرانجام برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: از دانشگاه ها انتظار داریم تا با انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی کمک ویژه ای را برای طرح‌های در نظر گرفته شده برای هرمزگان داشته باشد.

وی اضافه کرد: تقویت ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه ها در هرمزگان ضروری است و همچنین دانشگاه های این استان باید راه اندازی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

استاندار هرمزگان به اهمیت توسعه شهرستان بشاگرد اشاره کرد و بیان داشت: شهرستان بشاگرد باید از نظر توسعه به سطح سایر شهرستان‌ها برسد و آمادگی داریم برای احداث دانشگاه در این شهرستان، زمین مورد نیاز را در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دهیم.

همتی تصریح کرد: همچنین آمادگی امضای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی را داریم.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: برنامه های توسعه ای هرمزگان با تکیه بر دانشگاه ها محقق خواهد شد، چون تحقق این برنامه ها نیازمند حضور دانشگاه ها و پشتیبانی علمی و استفاده از ظرفیت رشته های دانشگاهی مرتبط است تا منجر  به درآمد و اشتغال شود.

شماره خبر : ١٨٦٨٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.